Najmodniejsze motywy do pokoju chłopca

Urządzając pokój dziecka, początkowo kierujemy się wyłącznie swoimi upodobaniami, bo maluszek ich jeszcze nie ma. Urządzamy więc jego pokój intuicyjnie, chcąc, żeby było w nim miło i przytulnie. Kiedy jednak nasza pociecha, np. synek, wchodzi w etap poznawania świata i kolejne fazy rozwoju, jego pokój powinien ewoluować.

Na tym etapie dziecko zaczyna już wykazywać zainteresowanie różnymi dziedzinami życia, a my powinniśmy wspierać jego rozwój także poprzez dobieranie poszczególnych elementów i dekoracji jego królestwa. Nadal powinny być przyjazne i przytulne, ale jednocześnie pobudzać dziecko do kreatywnego poznawania świata. Te dwie funkcje łączy doskonale chłopięca fototapeta, czyli wielofunkcyjna dekoracja ścienna.

Chłopięce fascynacje na ścianie

Każdy rodzic zna swoje dziecko najlepiej, dlatego zawsze orientujemy się, co aktualnie interesuje naszego małego mężczyznę. Te upodobania czasami zmieniają się błyskawicznie, ale są takie stałe tematy, które chłopców pociągają zawsze. I one właśnie mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie na dekoracji ściany, czyli na tapecie dla chłopca.

  • Gol! Gol! Chłopców małych i dużych od zawsze fascynowała piłka nożna, a im więcej sukcesów odnosi polska reprezentacja, tym więcej jest dziecięcych fanów tego sportu. Ma to przełożenie na większą aktywność sportową naszych synów, a to warto wspierać. Pokój takiego małego sportowca najlepiej udekorować chłopięcą tapetą z motywami piłkarskimi.

  • Świat dinozaurów. Jest w dinozaurach taka siła, że choć nie ma ich już na świecie od tysięcy lat, to jednak wciąż fascynują nasze dzieci. Fototapeta dla chłopca z wizerunkami tych olbrzymów to doskonałe podkreślenie zainteresowań małego odkrywcy i świetna dekoracja jego pokoju.

  • Kosmiczne podróże. Wielu chłopców deklaruje chęć bycia kosmonautą. To oczywiście jest przeważnie chwilowe pragnienie, ale na ten czas można zafundować dziecku dekorację osadzoną w tej tematyce. Kosmiczna tapeta dla chłopca pobudza wyobraźnię i zachęca do zgłębiania kosmicznej wiedzy.

  • Strażak, policjant czy żołnierz. Ten dylemat nie zmienia się od pokoleń, praktycznie każdy mały chłopiec przechodzi przez ten etap. Wtedy chłopięca tapeta z wizerunkami postaci w mundurach albo wozów bojowych to zdecydowania trafiona dekoracja.

  • Motoryzacyjne fascynacje. Kiedy chłopiec wychodzi z wieku przedszkolnego, często pojawia się zachwyt wszystkim co szybko jeździ. Sportowe samochody, motocykle, quady, Formuła 1 to doskonały pomysł na ścienną dekorację. W tym zakresie wybór chłopięcych fototapet jest ogromny.

  • Superbohaterowie. Postacie z filmów Marvela i inni bohaterowie fascynują chłopców małych i dużych. Niespodzianka w postaci remontu i ściany z ogromnym Iron Manem albo Kapitanem Ameryka z pewnością wywoła mocny efekt wow.

Gdzie umieścić tematyczną tapetę dla chłopca?

Wszystkie wymienione warianty oraz cała masa bajkowych dekoracji, to tapety, które zawierają duże motywy. To oznacza, że dla takiej tapety trzeba znaleźć odpowiednią ekspozycję. Powinna znaleźć się na wolnej ścianie, gdzie nie znajdują się żadne duże i wysokie meble. Ponadto, im więcej różnokolorowych elementów zawiera taka chłopięca tapeta, tym większa oszczędność w zastosowaniu barw powinna panować w całej aranżacji. Warto też umieścić w pokoju jakieś ciekawe nawiązania kolorystyczne lub tematyczne, które będą zgrabnie korespondować z tapetą i stworzą spójną, chłopięcą aranżację.