Fale z włosów zrobione za pomocą prostownicy

proste włosyProstownica do włosów to niezwykle użyteczne narzędzie. Dzięki nim długie włosy uzyskują perfekcyjną gładkość. Nie sposób uzyskac tak prostych włosów za pomocą suszarki i grzebienia. Wie to choćby Nicole Kidman, czy Elle Fanning. Ale prostownica może posłużyć do zrobienia miękkich? fal. Wszelkie loki, skręty i fale to modne fryzury od zawsze. Gdy popsuje się nam lokówka świetnie zastąpi ją właśnie prostownica. Najlepszy efekt uzyskamy jednak, gdy nosimy włosy długie. Oto krok po kroku jak zakręcić włosy za pomocą prostownicy.

długie włosy

Krok 1.

Włosy dokładnie rozczesujemy i robimy przedziałek z boku. Gdy mamy włosy długie, najlepiej sprawdzi się grzebień o dużych zębach. Dobra jest także duża i płaska szczotka o trzech rodzajach włosia. Powinny się w niej znajdować sztuczne włókna, metalowe końcówki, oraz włosie naturalne.

prostownica do włosów

Krok 2.

Włosy zaczynamy kręcić z tej strony, z której jest ich więcej. Dość szerokie pasmo umieszczamy pomiędzy płytkami prostownicy. Następnie prostownicę zamykamy i owijamy w górę pasma. Aby efekt był wyraźniejszy musimy dość ciasno owinąć wokół prostownicy.włosypianka do włosów

 

Krok 3.

Zakręcamy w ten sposób wszystkie pasma. Pomijamy jedynie grzywkę, jeżeli jest ona bardzo krótka.

lakier do włosów

Krok 4.

Gotowe fale spryskujemy kosmetykiem zwiększającym objętość włosów. Przyda się również pianka do włosów, którą możemy delikatnie wgnieść w pasma.

grzebień

Krok 5.

Fale bardzo delikatnie rozczesujemy grzebieniem z dużymi zębami.

fale z włosów

Krok 6.

Na koniec możemy jeszcze wpiąć do włosów ulubioną spinkę. Nasze loki są już całkowicie gotowe. Zachowują one trwałość tak samo długo, jak fale zrobione lokówką. Nie musimy więc się martwić, iż nasze loki nie wytrzymają całego wieczoru.

modna fryzura