Farbowanie włosów na ombre w domu tylko z farbą L’Oreal Paris!

ombre-hair-tumblr-nhjmcfpd

Ombre na włosach polega na płynnym przejściu barw w taki sposób, aby końcówki były jaśniejsze niż czubek głowy. Przyjęło się mówić, że taka koloryzacja dotyczy tylko włosów brąz, które wzbogaca się o blond końcówki. Otóż tak naprawdę ombre można wykonać na każdym kolorze włosów z dowolnym odcieniem końcówek. Należy tylko pamiętać, aby wykonać to profesjonalnie. Zobacz, jak perfekcyjnie zrobić ombre na włosach i to w swoim domu!

Niezbędnik ombre – dobra farba do ombre

Warunkiem do dobrze przeprowadzonej koloryzacji włosów w stylu ombre nie jest miejsce, gdzie będzie się ją wykonywało. Może być to salon fryzjerski, gdzie stylistka podejmie wszelkich starań, aby ostateczna prezencja fryzury była idealna, ale także domowe zacisze. Bez względu na miejsce ważne jest, aby znaleźć dobrą farbę do włosów. Jeżeli przymierzasz się do uzyskania ombre, wybierz specjalną farbę do włosów ombre L’Oreal Paris.

Kosmetyk ten – poprzez swoją innowacyjność – ułatwia samodzielną zmianę fryzury. W swoim składzie posiada delikatny krem rozjaśniający oraz tzw. „aktywator połysku”, który jest niezbędny, aby rozjaśnione włosy były miękkie, lekkie i błyszczące. Zaletą farby do ombre L’Oreal Paris jest specjalna szczotka, która pozwoli na perfekcyjne przejście koloru z ciemnego w jaśniejszy.

Koloryzacja krok po kroku

Domowe farbowanie włosów na efekt ombre opiera się na dwóch etapach. Pierwszy stanowi określenie ilości – długości i szerokości – włosów, które będą jaśniejsze. Drugi dotyczy nadania końcówkom włosów większego lub mniejszego rozjaśnienia.

  1. Na samym początku dokładnie rozczesz włosy. W przeciwnym razie zaaplikowana w późniejszych krokach farba może sprawić, że przejście kolorystyczne będzie nierównomierne.
  2. Określ, jaką długość mają mieć rozjaśnione włosy – czy będą to tylko końcówki, czy może jasna barwa będzie sięgała nieco wyżej, np. do połowy długości fryzury.
  3. Nigdy nie stawiaj granicy między kolorami (ciemnym i jasnym) w linii prostej, ale w kształcie delikatnego łuku na wzór litery „U”, dzięki temu przejście kolorystyczne nie będzie gwałtowne, ale naturalne. Taka delikatna granica ma również duży wpływ na ostateczny efekt ombre, który wówczas zyska na profesjonalnym efekcie końcowym.
  4. Włosy, które zdecydowałaś się rozjaśnić, podziel na 3-4 warstwy i części, by rozjaśnienie nie było utrzymane w jednym tonie kolorystycznym, ale również opierało się na ciemniejszych i jaśniejszych odcieniach.
  5. Teraz czas na nakładanie farby. Ponownie rozczesz włosy. Aplikację farby rozpocznij od końcówek, a następnie nanoś ją od góry do dołu włosów. Po każdej aplikacji farby przeczesz pasma grzebieniem z rzadkimi ząbkami lub specjalną szczotką dołączoną do farby. Kolejne części włosów potraktuj tak samo. Nie można aplikować farby rozjaśniającej jednorazowo na całą powierzchnię końcówek, ponieważ wtedy ombre wyjdzie nienaturalne, a takie stopniowe traktowanie ich farbą sprzyja profesjonalnemu efektowi końcowemu. Dzieje się tak dlatego, że pasma, na które farba będzie nałożona w pierwszej kolejności, będą jaśniejsze od tych, na które produkt naniesie się w późniejszym czasie.
  6. Tak zaaplikowaną farbę należy trzymać na włosach przez około 15-20 minut, co jest zależne od intensywności, jaką chcesz uzyskać oraz od mocy zakupionej do tego farby.
  7. Ponownie rozczesz włosy i taką samą taktykę przyjmij wobec drugiej warstwy pasm, a więc znajdującej się pod tą, na którą już nałożyłaś farbę. Takich warstw może być nawet 3, co jest zależne od ich gęstości i grubości. Po aplikacji farby na pozostałe warstwy rozczesz je ponownie.
  8. Ostatni etap farbowania polega na tym, że nie dzielisz już włosów na części i warstwy, ale rozjaśnioną część traktujesz jako całość. Nanieś na nie farbę rozjaśniającą od góry do dołu i dokładnie rozczesz włosy szczotką dołączoną do opakowania. Tutaj także trzymaj farbę około 15-20 minut.
  9. Na koniec spłucz kosmetyk i umyj włosy. Nałóż również regenerującą, odżywiającą lub nawilżającą maskę do włosów. Pamiętaj, że od tej pory Twoja fryzura potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Ku temu wybieraj zatem produkty do włosów po farbowaniu. To niezbędne, aby Twoja fryzura prezentowała się profesjonalnie, zdrowo, a kolor był długotrwały.

Dzień Matki kiedyś i dziś