Tuning kucyka – niecodzienna codzienna fryzura

Myśicie, że kucyk, zwany końskim ogonem, albo po prostu kitką jest nudny? Pomyślcie jeszcze raz! Tak jak codzienny strój ożywiają niecodzienne dodatki, tak różnorodne akcesoria mogą ubarwić nasz kucyk.

Modne fryzury to nie tylko fantazyjne upięcia, to także najróżniejsze akcesoria. Można naprawdę przebierać w dodatkach, w zależności od naszego stylu i okazji. Ale to nie wszystko. Dziś pokażemy, jak można nieco inaczej związać i upiąć włosy. Taki kucyk to też świetny pomysł na wyeksponowanie fryzury z grzywką. No to zaczynamy.

fryzura

Krok 1.
Aby włosy związane w kucyk nie były oklapłe polecamy użyć sprayu nadającego im lekkiej tekstury. To doda włosom także objętości. Przyda się to zwłaszcza, gdy nosimy włosy długie.

Krok 2.
Zbieramy włosy z tyłu głowy, ale nie wszystkie. Tworzymy tak zwane półupięcie. Nie tak wyobrażacie sobie modne fryzury? To jeszcze nie wszystko. Związujemy jedynie włosy ze środkowej części głowy. Włosy spływające na policzki pozostawiamy na razie luzem.

długie włosy

Krok3.
Teraz zabieramy się za pozostawione wcześniej pasma. Związujemy je drugą gumką nieco powyżej pierwszego wiązania. Dzięki temu otrzymuje efekt 3d, a cała fryzura jest pełna objętości. Szczególnie dobrze wyglądają w takim upięciu bardzo długie włosy.

modna fryzura

Krok 4.
A teraz czas na odpicowanie kucyka. Możemy dodać sztuczne kwiaty, albo użyć kolorowych spinek. Ciekawie też będzie wyglądać babcina broszka przypięta do którejś z gumek. Możliwości są równie nieograniczone, co wyobraźnia. Tu obowiązuje zasada: Sky is the limit. Zachęcamy do eksperymentów.