Gładkie czoło bez zmarszczek!

Zmarszczki na czole często są jednymi z pierwszych oznak starzenia się skóry. Czoło marszczymy, gdy się martwimy lub złościmy, a niestety im jesteśmy starsi, tym skóra jest mniej elastyczna i pozostają zgłębienia w postaci poprzecznych zmarszczek. Problematyczna jest także ?lwia zmarszczka? występująca między brwiami, która sprawia, że wyglądamy posępnie. Jak się pozbyć tych niedoskonałości? Możemy spróbować domowych sposobów lub sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej.

Zdrowy styl życia

Jeżeli chcemy zachować młodość na dłużej to musimy koniecznie zadbać o nasz tryb życia. Uprawiajmy regularnie sport, chodźmy na spacery, unikajmy używek, palenia papierosów. Bardzo ważna jest również nasza dieta. Powinna być bogata w antyoksydanty, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się. Spożywajmy dużą ilość warzyw i owoców, zwłaszcza pomidorów, brokułów, borówek, żurawiny. W naszym jadłospisie powinny znaleźć się także ryby i oleje roślinne, które są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Nie zapominajmy o tym, aby pić dużo wody.

Regularna pielęgnacja twarzy

Ważne jest to, aby systematycznie nawilżać skórę. W tym celu stosujmy kremy do twarzy. Jeżeli chcemy, aby działały przeciwzmarszczkowo to sięgajmy po te, które zawierają hydroksykwasy i retinol. Nawilżona skóra jest jędrna i elastyczna, dzięki czemu trudniej tworzą się zmarszczki. Pamiętajmy, aby każdego dnia robić dokładny demakijaż.

Masaż twarzy

Taki masaż sprawia, że skóra staje się gładka. Używajmy do niego oliwy z oliwek lub oleju kokosowego. Okolice zmarszczek masujmy ruchem od góry do dołu. Masaż twarzy z pewnością przyniesie efekty!

A może zabieg?

Jeżeli zmarszczki są już bardzo widoczne to raczej nie uda nam się ich pozbyć bez zastosowania zabiegów medycyny estetycznej. W wygładzaniu zmarszczek niezastąpiony jest botox. Ta substancja powoduje tymczasowy skurcz mięśni, dzięki czemu skóra staje się napięta. Jego efekty utrzymują się przez około pół roku. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny, w zasadzie od razu możemy przejść do codziennej aktywności. Inną metodą jest stosowanie kwasu hialuronowego, który występuje naturalnie w naszym organizmie, jednak wraz z wiekiem jest go coraz mniej. Doskonale wypełnia on zmarszczki, zapewniając nam gładką skórę.

Źródło: ladytime

Makijaż permanentny – szkolenie