Romantyczne wakacje? Wybierz Hiszpanię!

Hiszpania

Wspólna podróż to idealny pomysł na spędzenie czasu we dwoje. W poszukiwaniu romantycznych przygód warto wybrać się do słonecznej i różnorodnej Hiszpanii, w której czekają na nas zarówno rozległe plaże, jak też bujna roślinność oraz klimatyczne wąskie uliczki, idealne na wieczorne spacery.

Jednym z najbardziej romantycznych regionów Hiszpanii jest Andaluzja. To miejsce o niepowtarzalnym klimacie, gdzie dużą wagę przywiązuje się do regionalnych tradycji. Dzięki temu przywiązaniu do niej możemy skosztować tam oryginalnych lokalnych przysmaków ? najlepiej w towarzystwie przygrywających na gitarach andaluzyjskich cyganów, czyli gitanos. Romantyzmu dodaje też słynna muzyka flamenco, którą usłyszymy tu niemal wszędzie. Gdy znudzi nam się leniwe biesiadowanie czy długie spacery, możemy udać się na wycieczkę do Kordoby, Sewilli lub Granady. Wycieczek w ten region nie brakuje ? wycieczki objazdowe lub wczasy typu Hiszpania all inclusive znajdziemy m.in. w ofercie Rainbow Tours.

Intensywne zwiedzanie

Hiszpania jest również doskonałym miejscem dla wielbicieli zabytków ? jeżeli lubicie wspólnie odkrywać kolejne miasta oraz poznawać nowe kultury, wybierzcie się do tętniącego życiem Madrytu. To miasto, w którym cenne zabytki harmonijnie współistnieją z bardzo nowoczesnymi budynkami i doskonałą infrastrukturą. Koniecznie zobaczyć musimy Palacio Real, Teatro Real oraz zachwycającą katedrę. Nie sposób pominąć również najważniejsze place w mieście ? Plaza de Oriente czy Puerta del Sol. Możemy również wybrać się do Muzeum Prado, jednego z najważniejszych i najbogatszych muzeów na świecie.

Beztroski wypoczynek

Dla par, które najbardziej cenią sobie możliwość spokojnego wypoczywania na plaży, podziwiania przyjemnych widoków i bujnej przyrody, doskonałym wyborem będą Wyspy Kanaryjskie. Panujący tam klimat ?wiecznej wiosny? zapewni nam piękną słoneczną pogodę, jednak bez uciążliwych upałów. Idealnym miejscem dla zakochanych są kameralne zatoczki i plaże, gdzie można urządzić sobie romantyczną kolację we dwoje lub spacerować piaszczystym wybrzeżem. Do wyboru mamy również wiele innych atrakcji np. rejs katamaranem, pływanie z delfinami, a także imprezy w licznych nocnych klubach. Aktywnym osobom spodoba się możliwość uprawiania sportów wodnych, w tym np. podwodnego alpinizmu.

Hiszpania to kraj niezwykle różnorodny, w którym nie brak ciekawych propozycji dla par. Warto wybrać się tam w poszukiwaniu romantycznych, kameralnych i pięknych miejsc, idealnych na wspólne wakacje.