Peeling ? zalecenia, przeciwwskazania

peeling przeciwskazaniaRodzajów peelingu jest bardzo wiele, trudno jest wymienić absolutnie wszystkie przeciwwskazania do jego wykonania, warto jednak podać te najważniejsze.

Aby to zrobić, najpierw należy nieco przybliżyć temat peelingu. Większości osób peeling kojarzy się głównie z ?ziarnistą papką?, którą można zakupić w sklepie, a następnie nałożyć na twarz czy inną część ciała i rozprowadzać przez chwilę, aby złuszczyć martwy naskórek. I tak i nie!

Peeling nie jedno ma imię…

Takie typowe sklepowe peelingi rzeczywiście są najczęściej preparatami o dość gęstej konsystencji i mają postać owej drobnoziarnistej czy gruboziarnistej ?papki?. Można jednak zakupić peeling ?gładki? tj. nie ziarnisty, enzymatyczny. Ponadto można kupić peeling w formie maseczki. Preparat taki nakłada się na skórę, a następnie ściąga w jednym kawałku. Ale peeling to nie tylko nazwa danego ?mazidła?, które nakłada się na ciało. Peeling można wykonać przy pomocy specjalnej szczoteczki, przy pomocy głowicy ? na przykład diamentowej jak w przypadku mikrodermabrazji diamentowej, a także przy pomocy… lasera.

Kiedy warto wykonać peeling?

Na pewno warto poddać się peelingowi, jeśli skóra jest tłusta, występują na niej trądzik i zmiany potrądzikowe,różne zaskórniki czy rozszerzone pory. Peeling nie tylko rozjaśni i odżwieży skórę, ale też wygładzi ją i sprawi, że będzie lepiej dotleniona. Dzięki odpowiedniemu peelingowi można pozbyć się drobnych zmarszczek oraz przebarwień i ogólnie poprawić kondycję skóry.

Kiedy nie można wykonać peelingu?

Choć peeling nie jest wyjątkowo inwazyjnym czy niebezpiecznym zabiegiem, nie każdy może mu się poddać. I tak, peelingowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży (nie dot. oczywiście wszystkich rodzajów peelingu), osoby borykające się z infekcjami wirusowymi oraz bakteryjnymi, z opryszczką, posiadające aktualnie poważniejsze zadrapania, otwarte rany. W przypadku profesjonalnych peelingów z użyciem przykładowo lasera dochodzą kolejne przeciwwskazania takie jak na przykład chemioterapia, radioterapia czy nadwrażliwość na światło, choroby wątroby, nerek, serca.

Polecamy również: Jak często wykonywać peeling?

fot. ricardo lago źródło flickr com

Dzień Matki kiedyś i dziś