Granatowa kreska – makijaż na dziś

Granatowa kreskaDzisiejszy makijaż oparty jest na zasadzie delikatnego kontrastu. Mamy tutaj do czynienia zarówno z kolorem ciepłym, jak i chłodnym. Jeden kolor jest ciemny, a drugi dość jasny. Tworzy to na prawdę ciekawą całość. Jednocześnie cały makijaż oczu jest na tyle subtelny, że można go śmiało nosić na co dzień. Proponujemy tez ciekawe wykorzystanie granatowego irni do powiek.

Ten kosmetyk udaje tutaj bowiem kredkę do oczu, bądź eyeliner. Jak wykonać nasz dwukolorowy makijaż?

Granatowa kreska 1Krok 1
Na cała górną powiekę nakładamy brzoskwiniowy cień do powiek. Możemy tez użyć nieco chłodniejszego odcienia np: różowego.

makijaż oczu

Krok 2.
Przy pomocy czarnej kredki do oczu rysujemy na górnej powiece kreskę. Powinna być ona wyciągnięta ku brwiom. Kończyć się zaś powinna na środku linii rzęs.

Granatowa kreska 4Krok 3.
Narysowaną czarną kreskę w całości pokrywamy granatowym cieniem do powiek. W tym celu używamy skośnie ściętego pędzelka do makijażu.

Granatowa kreska 4Krok 4.
Przy pomocy półokrągłego pędzelka nakładamy kolejne warstwy niebieskiego cienia do powiek. Robimy to w taki sposób, by powitała kreska przypominała kocie oko.

Krok 5.
Pod dolną linią rzęs nakładamy biały, bądź srebrzysty cień do powiek.
Na koniec wystarczy jedynie pomalować pogrubiającym tuszem rzęsy. I szybki, dzienny makijaż jest już gotowy. Jako uzupełnienie proponujemy błyszczyk, bądź szminkę w ciepłym odcieniu.

Dzisiejszy makijażWięcej na temat kosmetyków przeczytacie tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki