Chanel odświeża kultowy zapach Chanel No. 5!

Chanel-no- 5-leau

Chanel jest gotowe do wypuszczenia nowej odsłony legendarnego zapachu No. 5. Najnowsza wersja, nazwana Chanel No. 5 L?Eau, została stworzona przez Oliviera Polge?a. Perfum ma trafiać przede wszystkim do młodych kobiet, kusząc lekkim, ale niezapomnianym zapachem.

L?Eau będzie już piątą interpretacją kultowego No. 5. Na nuty głowy składają cytryna, mandarynka, pomarańcza, neroli oraz aldehydy. Sercem jest róża, ylang-ylang oraz jaśmin, natomiast bazę stanowi cedr oraz białe piżmo.

Chciałem opowiedzieć historię w inny sposób i z nowoczesnymi aspektami. No. 5 jest filarem naszej tożsamości i przy każdym zapachu, który tworzymy, gdzieś w głębi myślimy o No. 5 ? powiedział Polge dla Refinery 29.

Zapach nalewany będzie do nowoczesnej kwadratowej buteleczki i już można go zamawiać. Dostępny będzie w 50 ml i 100 ml wersjach, a jego oficjalny debiut nastąpi we wrześniu.

Jako ciekawostkę warto dodać, że Olivier Polge jest synem słynnego perfumiarza, Jacquesa Polge, który pracował dla Chanel w latach 1978-2015 i w tym czasie stworzył wiele kultowych zapachów.