Lawendowy smoky eye

lawendowe smoky eye

Delikatne, pastelowe kolory to idealna propozycji na wiosenny makijaż. Szczególnie polecamy jasne kolory paniom o błękitnych oczach, czy też jasnej oprawie oczu. Subtelny makijaż lawendowy smoky eye będzie wtedy korespondował z delikatną urodą. Kolor, jaki dziś polecamy to lawenda. Na powiekach nabiera ona intensywności, gdyż cień do powiek jest błyszczący. To dobra propozycja intensywnego makijażu codziennego. Świetnie sprawdzi się też w sobotnią noc. Wykonanie tego makijażu jest bardzo proste, o czym przekonacie się w poniższym tutorialu. Jedynie, co jest nam potrzebne, to jedna paletka z cieniami do powiek.

makijażKrok 1.

Biały, delikatnie połyskujący cień do powiek nakładamy na górną powiekę zaczynając od wewnętrznego kącika oka. Nakładanie kończymy na środku powieki oraz na całym łuku brwiowym. Ten sam kolor nakładamy także tuż pod dolną liną rzęs.

cień do powiekKrok 2.

Lawendowy cień do powiek nakładamy na drugiej połowie górnej powieki.

makijaż oczuKrok 3.

W zewnętrznym kąciku oka nakładamy niewielką plamę śliwkowego cienia do powiek. W ten sposób wydobędziemy głębię spojrzenia, oraz uzyskamy interesujący efekt cieniowania.

lawendowy odcieńKrok 4.

Aby uzyskać płynny efekt smoky eye rozcieramy cienie do powiek. Potrzebna będzie do tego gąbka do blendowania, bądź pędzelek.

cienie do powiek

Krok 5.

Tuż nad linią rzęs rysujemy zdecydowaną, czarną kreskę. Dla kontrastu użyjmy czarnego, matowego eyelinera. W ten sposób podkreślamy delikatnie połyskujący cień do powiek. Makijaż wykańczamy tuszując rzęsy czarnym tuszem do rzęs.