Oryginalne paznokcie z poczuciem humoru

Lubisz zaskakiwać otoczenie? Mamy doskonały pomysł na paznokcie w stylu spalonych notatek, który wprawi w zdumienie każdego kto je zobaczy. Tak ozdobione paznokcie będą nie tylko wyróżniać Cię z tłumu, ale także wzbudzą sympatię patrzących. Koło naszej stylizacji nie sposób przejść obojętnie.

manicure książki

Lakier do pazanokci baza

Zacznij od pomalowania paznokci lakierem w kolorze nude lub kremowym. Będzie stanowić bazę do dalszych etapów zdobienia.

manicure książki

Namaczanie w spirytusie

Do kieliszka nalej odrobinę spirytusu salicylowego lub wódki. Następnie wytnij jakiś fragment czasopisma, starego dziennika czy książki. Wybrany kawałek papieru zanurz w alkoholu na koło 20 sekund.

manicure

Odbijanie tekstu

Teraz wyjmij kawałek papieru i przyłóż go do paznokcia, a następnie dociśnij. Przytrzymuj fragment przez około 10 sekund. W tym czasie spirytus powinien wyparować. Na koniec usuń papier z paznokcia i przejdź do dekorowania kolejnych.

paznokcie

Bezbarwny lakier do paznokci

Żeby utrwalić efekt pomaluj paznokcie bezbarwnym lakierem. Po skończeniu czynności poczekaj, by lakier całkowicie wysechł.

lakier do paznokciCzarny lakier do paznokci

Teraz sięgnij po czarny lakier i pomaluj nim krawędzie paznokci. Na jednym z nich możesz namalować owalny lub kolisty kształt, który posłuży za dziurę w tekście. Pamiętaj, żeby nie zamalowywać go.

czarny lakier

Rozcieranie lakieru

Teraz sięgnij po kawałek gąbeczki do makijażu. Przy jej pomocy rozmarz delikatnie narysowane wcześniej linie.

wzorki paznokcie

Wypełnianie kształtów

Teraz nałóż na gąbeczkę odrobinę czarnego i brązowego lakieru. W ten sposób odciśnij je na paznokciach wzdłuż czarnych linii oraz w środku owalnego kształtu.

paznokcie żelowe

Zmywanie nadmiaru lakieru

Do tego zadania najlepszy będzie pędzelek o skośnym włosiu. Zanurz go w zmywaczu do paznokci i delikatnie usuń nieco lakieru z krawędzi paznokci oraz z wnętrza owalnego kształtu. Dzięki temu jeszcze bardziej będą przypominały pożarte przez ogień strony książek.

wzorki na paznokcie

Utrwalanie

Pozostało już tylko utrwalić twoje dzieło. Najlepszym lakierem do tej czynności będzie utrwalający, matowy. Teraz pozostaje ci już tylko odczekać chwilę, by paznokcie wyschły i gotowe.

paznokcie