Idealna pani domu

mop rotacyjnyWiele się dzisiaj słyszy o idealnie wysprzątanych domach. Taki obraz pokazują nam reklamy środków czystości, programy śniadaniowe oraz specjalne TV shows poświęcone sprzątaniu. Bardzo szybko przyjęło się hasło „perfekcyjna pani domu”, pochodzące właśnie z tego typu show.

Sporo kobiet stawia sobie za wzór idealną gospodynię z programu i chętnie wprowadza jej złote rady do swojego życia. Nie każda pani ma tyle czasu na tak dokładne sprzątanie, pranie i czyszczenie. Natłok zawodowych i rodzinnych obowiązków sprawia, że porządki robione są w między czasie, kiedy znajdzie się wolna chwila. Jednak nawet wtedy można robić to starannie i dokładnie.

Niezawodne akcesoria

Przy codziennym sprzątaniu mogą nam pomóc niezawodne gadżety. W kuchni powinniśmy zainwestować w zmywarkę, ponieważ jest to nie tylko oszczędność naszego czasu, ale także wody i pieniędzy. Kuchnia to miejsce, gdzie ciągle się sprząta, dlatego warto mieć pod ręką dobre i miękkie ściereczki, które zbiorą okruszki, doczyszczą tłuste plamy i wypolerują blaty. Podobnie w łazience, w której także często czyścimy, wycieramy i polerujemy. Przyda się również dobry odkurzacz z wymiennymi końcówkami, dzięki którym dotrzemy do wszystkich zakamarków. W każdym domu powinien znaleźć się dobry mop. Są różne rodzaje tego urządzenia, nowością jest mop rotacyjny. Dobry mop rotacyjny wyczyści całą powierzchnie nie zostawiając żadnych nieczystości, okruchów ani zacieków. Nie musimy zamiatać i trzeć podłogi, żeby błyszczała, wystarczy trochę wody z płynem i mop zbierze cały bród. Musimy zapewnić sobie komfort i wygodę podczas codziennych porządków, wtedy bardzo szybko uporamy się z bałaganem.

Dobra organizacja

Nie bójmy się prosić o pomoc innych. Może na początku będzie potrzebny nasz drobny nadzór, jednak z czasem partner, dzieci, współlokator będą wiedzieli jak postępować. Nie wszystko musi być na głowie gospodyni, trzeba mądrze wykorzystywać czas i zasoby (również ludzkie). Najwygodniej jest działać według grafiku, wtedy pewne obowiązki będziemy wykonywać odruchowo, szybko i skutecznie. W grafiku możemy uwzględnić obowiązki innych domowników. Praktyczne jest wyznaczanie konkretnych dni np. na robienie prania, mycie łazienki, czyszczenie robotów kuchennych, ścieranie kurzy itp.. Codzienne porządki, jak odkurzanie, mycie podłogi, sprzątanie kuchni po przyrządzaniu posiłków, wyrzucanie śmieci można wymiennie rozdzielić między wszystkich domowników. Idealna pani domu dobrze wie jak skutecznie utrzymać porządek w domu, używa praktycznego sprzętu i nie boi się angażować innych do pomocy przy sprzątaniu.