Kok na co dzień

fryzuraKoki i koczki święcą triumfy już od paru sezonów. Wbrew pozorom są bardziej praktyczne, niż najzwyklejsze końskie ogony. A przy tym bardziej efektowne i eleganckie. Nie trzeba jednak zbyt wielkiego nakładu pracy, aby zrobić najprostsze z nich.

Dlatego tak dobrze nadają się do pracy i szkoły. Modne fryzury bowiem to często te najbardziej wygodne i proste w wykonaniu. I taki właśnie jest nasz kok. Powstaje bardzo szybko. Wystarczy kilka sprawnych ruchów ręką i najtańsze wsuwki. Oto jak zrobić zawijany kok na co dzień.

Kok na co dzień

Krok 1.

Włosy gładko rozczesujemy. Możemy ułatwić sobie zadanie za pomocą spray ułatwiającego rozczesywanie. Jest on szczególnie praktyczny, gdy nasze włosy zbyt łatwo się kręcą i plączą. Jeżeli często mamy z tym problem można kłaść się spać ze związanymi włosami. Wtedy tak łatwo się nie splączą.

Krok 2.

Robimy przedziałek przez środek głowy i dzielimy włosy na dwie części. Powinny być one równe. W uzyskaniu przedziałku pomoże niewielki grzebyk. W ten sposób przedziałek będzie wyraźniejszy, a wszystkie włosy równo rozdzielone.

modne fryzuryKrok 3.

Wydzielone części wiążemy tak, jakbyśmy chciały zrobić supeł. Wiązanie nie musi być bardzo ciasne, zwłaszcza gdy ta modna fryzura ma wyglądać naturalne.

Krok 4.

Mamy dwa kosmyki. Jeden luźno zwisa, drugi zaś lekko zaczyna się owijać wokół zrobionego węzła. To właśnie pasmo lekko okręcamy wokół pasma i przypinamy wsuwkami. Długie włosy  zaczynają przypominać koczek.

długie włosyKrok 5.

Bierzemy drugie pasmo i je również owijamy wokół koczka. Całość zabezpieczamy wsuwkami. Nasz szybki i elegancji koczek jest już  gotowy.

włosy