Maska a odżywka do włosów

odżywka do włosówKażdy na pewno słyszał choć raz o maskach czy odżywkach do włosów. Ale czym tak naprawdę są owe środki, poza tym, że są preparatami do pielęgnacji włosów? Jaka jest między nimi różnica, w jakiej sytuacji użyć danego produktu? Wiele osób uważa, że kosmetyki te można używać zamiennie, bowiem mają takie same działanie, a przecież tak nie jest! A zatem…

 Maski do włosów 

Wszelkiego rodzaju maski do włosów, można by rzec, że są preparatami do ?zadań specjalnych?! Maskę do włosów zawsze należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta ? instrukcja zawsze znajduje się na opakowaniu produktu lub wewnątrz pudełka. Najczęściej producenci masek zalecają trzymanie jej na włosach około 15 minut, a w celu podgrzania (aby cenne składniki lepiej wchłaniały się i działały skuteczniej) założenie specjalnego czepka i owinięcie głowy ręcznikiem. 

Maski do włosów przeznaczone są dla osób, które borykają się z poważnymi problemami jak przykładowo włosy bardzo suche, łamliwe, zniszczone farbowaniem. Są to środki silnie i szybko działające, wnikające w głąb włosa, o niesamowitym wręcz działaniu regenerującym, pielęgnacyjnym, odbudowującym włos. Mają one zazwyczaj bardzo bogaty i różnorodny skład. Ze względu na to, że maski do włosów mają tak silne działanie, można stosować je raz, najwyżej dwa razy w tygodniu (w zależności od zaleceń i problemu). 

Odżywki do włosów 

Podstawową różnicą pomiędzy maską a odżywką jest to, że maski mają o wiele silniejsze działanie. Nie oznacza to jednak, że są one lepsze od odżywek. Odżywki mają słabsze działanie po to, aby można było je stosować częściej ? wiele z nich to odżywki przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Istnieją również takie odżywki do włosów, które nie wymagają spłukiwania (choć nie są polecane osobom z włosami przetłuszczającymi się). Odżywki do spłukiwania trzyma się znacznie krócej niż maski, bo około 5 minut (chyba, że producent zaleca inaczej). 

Maska czy odżywka?

Takie właśnie pytanie stawia wiele osób, ale nie powinno się wybierać pomiędzy maską a odżywką, ale stosować oba te preparaty. Jeśli włosy są mocno zniszczone, można zastosować wspomniane dwa razy w tygodniu maskę, zaś ?lekką? odżywkę do codziennej pielęgnacji.