Jak nakleić sztuczne rzęsy

sztuczne rzęsyRzęsy nazywane są często ramą dla oczu. Długie i gęste podkreślają nie tylko kolor oczu, ale i ich kształt. Podkręcone wyglądają bardziej zalotnie.

Naturalnie wszystkie trzy efekty bardzo rzadko występują. Maskara również nie zawsze da pożądany efekt. Do tego kosmetyk ten – jak każdy inny – ma ograniczoną trwałość. Dlatego coraz więcej pań decyduje się na sztuczne rzęsy. Ich przyklejenie jest stosunkowo łatwe, wymaga jedynie cierpliwości. A przy tym uzyskamy efekt idealnie długich rzęs. Dodatkowo, jeżeli zrobimy to dobrze, to sztuczne rzęsy będą wyglądać jak naturalne. Jak więc uzyskać odpowiedni efekt?

sztuczne rzęsy 2Jak nakleić sztuczne rzęsy krok 1

Najpierw dopasowujemy parę rzęs do naszych naturalnych. Musimy sprawdzić, czy rzęsy sztuczne nie są zbyt długie w stosunku do naszej powieki.

Jeżeli wybrane przez nas sztuczne rzęsy są za długie, to przycinamy je bardzo ostrymi nożyczkami.

sztuczne rzęsy 3Jak nakleić sztuczne rzęsy krok 2

Na pasek sztucznych rzęs nakładamy klej dołączony do opakowania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że klej będzie trwały i przede wszystkim bezpieczny dla naszej skóry. Zanim przykleimy rzęsy, czekamy około10 sekund. Dzięki temu klej stanie się elastyczny, co ułatwi przyklejanie.

sztuczne rzęsy 5
Krok 3

Rzęsy przyklejamy tuż nad linią naturalnych rzęs. Przytrzymujemy je przez ok. 30 sekund. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że klej przytrzyma. Ten rodzaj kleju po wyschnięciu staje się przezroczysty. Nie musimy się więc martwić, że będzie coś widać.

sztuczne rzęsy 46Krok 4

Zarówno na rzęsy sztuczne, jak i naturalne nakładamy tusz do rzęs. Maskara sprawi, że rzęsy staną się jednolite i nikt nie odróżni sztucznych od naturalnych.

Jeżeli widać prześwit pomiędzy linią sztucznych rzęs, a naturalnymi, to ukrywamy ją przy pomocy eyelinera.