Czy farbowanie włosów zawsze je niszczy?

farbowanie włosówNiemal każda kobieta czuje zupełnie naturalną potrzebę upiększania się i nie ma w tym nic złego. Zadowolenie z własnego wyglądu przekłada się na ogólne dobre samopoczucie, na dobrą kondycję psychiczną.

Aby stać się piękną, wcale nie trzeba mieć do dyspozycji ogromnej ilości pieniędzy i poddawać się niezliczonym zabiegom ? czasem po prostu wystarczy zmienić fryzurę, kolor włosów!

O farbowaniu włosów słów kilka…

Kobiety (a obecnie nie tylko kobiety) farbują włosy od dawien dawna. Zmiana uczesania, zmiana koloru, choć wydaje się drobnym zabiegiem, może naprawdę odmienić wygląd. Do farbowania należy jednak podejść ostrożnie, aby owa zmiana była jak najbardziej pozytywna, a nie odwrotnie. Włosy można farbować zarówno w salonie fryzjerskim jak i samodzielnie w domu. Do wyboru jest w tej chwili całe mnóstwo rozmaitych farb, od najtańszych, po bardzo profesjonalne, które wykorzystywane są wyłącznie przez najlepszych fryzjerów.

Farbowanie a kondycja włosów

Współczesne farby się niewyobrażalnie lepsze i bezpieczniejsze niż te, które do dyspozycji miały nasze babcie czy nawet mamy. Zarówno innowacyjne metody jak i dobrze przemyślany skład farb sprawiają, iż kolor jest intensywny, utrzymuje się długo, przez co koloryzacji nie trzeba dokonywać tak często jak wcześniej. W wielu farbach rezygnuje się ze szkodliwego amoniaku, wiele farb opartych jest też głównie, a nawet wyłącznie na naturalnych składnikach.

To wszystko nie oznacza jednak, że farbowanie w żaden sposób nie wpływa na kondycję włosów. Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że jest to jednak pewnego rodzaju ingerencja i zawsze w jakiejś mierze obciąży włos, może go osłabić, przesuszyć, sprawić, że będzie bardziej podatny na łamanie czy wypadanie. To, czy włosy zostaną zniszczone, a jeśli tak to w jakim stopniu, w dużej mierze zależy od indywidualnych uwarunkowań.

Kto nie powinien sięgać po farbę do włosów?

Bez dwóch zdań po farby do włosów nie powinny sięgać panie, których włosy są już wyraźnie zniszczone, osłabione. Odradza się farbowanie kobietom zaraz po porodzie, gdyż wówczas cały organizm jest osłabiony i potrzeba czasu na jego regenerację. Jeżeli kobieta koniecznie chce farbować włosy, jednak zdaje sobie sprawę z tego, że są one w nie najlepszej formie, nie powinna farbować samodzielnie, ale udać się do dobrego specjalisty, który nie tylko dobierze możliwie najbardziej delikatną farbę, ale też przeprowadzi dogłębną odnowę biologiczną po farbowaniu.

Zobacz też rewelacyjne efekty Garnier Olia

fot. John Hoey źródło: flickr com