Jak powiększyć oczy?

Jak powiększyć oczyWiele kobiet zmaga się z problemem małych oczu. Przy pomocy kilku trików i prostych narzędzi możemy jednak stworzyć prosty makijaż, który optycznie powiększy oko. Jest on na tyle prosty, że świetnie nadaje się na co dzień. Jego wykonanie nie powinno zająć dłużej, niż pięć minut. Można go więc wykonać nawet jeśli rano spieszymy się do pracy, czy szkoły.  Daje też bardzo naturalny efekt. Prezentujemy jak wykonać prosty, codzienny makijaż powiększający oczy.

Aby zrobić makijaż potrzebne będą:

1. Biała lub różowa kredka do oczu,

2. Czarna kredka do oczu,

3. Płaski pędzelek lub bądź gąbka do rozcierania,

4. Zalotka do podkręcania rzęs,

5. Czarny tusz do rzęs,

różowa kredka do oczu

Krok 1.

Nad linią rzęs górnej powieki wykonujemy zdecydowaną kreskę. Potrzebować do tego będziemy białej, bądź różowej kredki do oczu. Pamiętajmy, aby kredka do oczu miała zaokrąglony czubek. Kreska będzie wtedy bardziej miękka. czarna kredka do oczu

Krok 2.

Teraz wykonujemy czarną kreskę tuż nad linią rzęs. Kreska powinna zaczynać się w połowie linii rzęs i kończyć się w zewnętrznym kąciku oka. Tak jak poprzednio, przyda się kredka do oczu. Ona również powinna być lekko przytępiona na czubku.

płaski pędzelek

Krok 3.

Czarną kreskę rozcieramy przy pomocy płaskiego pędzelka, bądź gąbki do rozcierania.

zalotka

Krok 4.

Nic tak nie powiększa oka, jak wydłużone rzęsy. Aby spotęgować efekt, podkręcamy rzęsy przy pomocy zalotki. Wystarczy, że mocno zaciśniemy szczęki zalotki na rzęsach. Powinnyśmy zrobić to jak najbliżej nasady rzęs.
czarny tusz do rzęs

Krok 5.

Podkręcone rzęsy wystarczy teraz podkreślić tuszem do rzęs. Możemy zastosować tusz wydłużający rzęsy lub taki, który je maksymalnie podkręci. Jak widać codzienny, niezwykle delikatny makijaż powiększający oczy jest już gotowy. Teraz wystarczy umalować usta delikatnym, kremowym kolorem.