Jak prawidłowo dbać o włosy?

fryzura

Piękne, zadbane włosy to marzenie bardzo wielu kobiet i nie tylko, bo przecież coraz to więcej mężczyzn zwraca uwagę na swój wygląd. Piękne włosy to przede wszystkim zdrowe włosy.

Niektóre kobiety mają wyjątkowe szczęście i mogą cieszyć się naturalnie olśniewającymi i mocnymi włosami, które nie niszczą się nawet pod wpływem farb do włosów, środków do stylizacji czy urządzeń takich jak prostownica, suszarka czy lokówka. Zdecydowana większość pań niestety jednak owego szczęścia nie ma i musi zwyczajnie zadbać o właściwą pielęgnację. Jak to zrobić?

Piękne włosy = zdrowe włosy!

Każda kobieta musi mieć świadomość tego, że powinna dbać o zdrowie swoich włosów. Częste farbowanie włosów czy ich rozjaśnianie, używanie dużych ilości środków stylizujących może bardzo negatywnie wpłynąć na kondycję włosa. Dlatego też tak ważne jest to, aby dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji, takie które będą włosy odżywiać i wzmacniać.

Szampon do włosów ? podstawa pielęgnacji!

Absolutnie podstawową czynnością jest mycie włosów. Kobiety często nie zdają sobie sprawy z tego, że zdrowie włosów w dużej mierze zależy właśnie od tego, jakiego szamponu się używa. Ważny jest też sam ?proces? mycia. Nieprawdą jest, że włosów nie należy myć codziennie, bo będą się przesuszać i łamać. Można je myć każdego dnia, a nawet trzeba, jeśli stosuje się różnego rodzaju lakiery czy żele, ale trzeba wybrać odpowiedni szampon!

Po pierwsze, musi to być szampon dobrany do rodzaju włosów. Panie z włosami przetłuszczającymi się nie powinny oczywiście sięgać po kosmetyki do włosów suchych czy normalnych, bo będą one dodatkowo nawilżać i tak już obciążone włosy. Osoby z suchymi włosami nie powinny sięgać po kosmetyki do włosów przetłuszczających się, bo będą one włosy dodatkowo wysuszać!

Myjąc włosy należy bardzo dokładnie rozprowadzić szampon, a następnie nie szorować intensywnie, ale delikatnie ugniatać. Warto poświęcić na to kilka minut, bo im dłużej włosy będą myte, tym więcej zanieczyszczeń zostanie usuniętych. Nie można używać zbyt ciepłej wody, gdyż będzie ona pobudzać gruczoły łojowe! Włosy należy spłukać letnią wodą, ponieważ dzięki temu zamknięte zostaną łuski.

2 Kosmetyki do pielęgnacji włosów

Niemal każda kobieta, która pragnie cieszyć się pięknymi i przede wszystkim zdrowymi włosami, powinna wcześniej czy później sięgnąć po profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Trzeba jednak dobrze wiedzieć, jakiego rodzaju kosmetyków można użyć, bowiem jeśli zostaną one źle dobrane, bardziej zaszkodzą, niż pomogą! A zatem jakie kosmetyki należy stosować i jak  je dobrać?