Peeling enzymatyczny ? dla cery wrażliwej

Peeling enzymatyczny Twojej skórze brak blasku i koloru, cera jest zmęczona i poszarzała? Powinnaś zastosować peeling enzymatyczny. Zabieg szybko i skutecznie zdziała cuda.

Czym jest peeling enzymatyczny twarzy? To zabieg złuszczania naskórka przy pomocy kosmetyku zawierającego enzymy roślinne. Specjalnie dobrane składniki w sposób bardzo delikatny, ale skuteczny usuwają martwy naskórek. Kosmetyk o konsystencji kremu nie zawiera drobinek, które w sposób mechaniczny oczyszczają twarz, dzięki czemu tego rodzaju peeling jest polecany zwłaszcza dla cery wrażliwej, suchej i naczynkowej.

Jak to działa?

Peeling enzymatyczny swoje właściwości zawdzięcza zawartym w składzie enzymom roślinnym, m.in. papainie (pozyskanej z owoców papai), bromelainie (uzyskanej z ananasa), keratolinie (pochodzenia biotechnologicznego) oraz białkom drożdży. Oddziałują one na naskórek, nie podrażniając go. To właśnie tym peeling enzymatyczny różni się od tradycyjnych peelingów. Wielu osobom stosowanie zabiegu enzymatycznego przypomina nakładanie maseczki: peeling jest nanoszony na twarz, a po kilku minutach zmywany.

Komu jest dedykowany?

Nie zawsze silniejszy kosmetyk jest lepszy. Brutalne zabiegi oczyszczające nie są najlepszym rozwiązaniem dla cery delikatnej i wrażliwej. O wiele lepiej stosować częściej środki delikatne i łagodne. Takie jak peelingi enzymatyczne. Przez to, że nie zawierają one złuszczających naskórek drobinek, są polecane przede wszystkim dla osób z cerą problemową. Zabieg enzymatyczny nie podrażnia naskórka, dlatego będzie idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z problemem pękających naczynek. Skóra tłusta i mieszana zostaje oczyszczona w sposób delikatny, bez wysuszenia. A w przypadku trądzikowej minimalizuje się ryzyko rozsiewu bakterii, co często ma miejsce podczas stosowania tradycyjnych peelingów. Dodatkowo, zawarte w składzie kosmetyku enzymy łagodzą stany zapalne skóry i przyspieszają procesy gojenia. Na rynku dostępne są peelingi enzymatyczne przeznaczone do cery tłustej i mieszanej, suchej, naczynkowej i trądzikowej.

Jakie są efekty?

Regularne korzystanie z tego rodzaju zabiegu przynosi widoczne korzyści dla skóry. Zwężają się pory, a nierówna dotąd struktura cery wygładza się. Poprawia się jej koloryt, elastyczność, jędrność. Twarz nabiera zdrowego blasku, rozświetla się i wygląda na wypoczętą. Dodatkowo, dzięki złuszczeniu się naskórka składniki aktywne innych kremów i maseczek łatwiej i szybciej się wchłaniają, a ich działanie jest bardziej widoczne.

Gdzie można dostać?

Peelingi enzymatyczne wykonywane są w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Zabieg zazwyczaj jest połączony z innymi oczyszczającymi i odżywiającymi i kosztuje kilkadziesiąt złotych. Zabieg również da się wykonać samodzielnie w domu. Kosmetyk można kupić w drogerii.