Jak urządzić nowoczesną łazienkę?

pietrasantaUrządzanie łazienki, zwłaszcza przy mniejszym metrażu, bywa bardzo problematyczne. Na szczęście dzisiaj istnieje wiele rozwiązań, które ułatwiają stworzenie bardzo funkcjonalnej przestrzeni nawet na niewielkiej powierzchni. Dzięki temu nawet bardzo ciasna łazienka może być praktyczna i ładna.

Nowe i popularne trendy w dekoracji łazienek

Popularność programów dekoracyjnych, architektonicznych i aranżacyjnych sprawia, że coraz więcej domów i mieszkań decyduje się na gruntowny remont lub szeroko rozumianą redekorację. Z kolei sklepy z meblami i artykułami aranżacyjnymi, podobnie jak wszelkiego rodzaju sklepy ogrodnicze i internetowe społeczności amatorów-dekoratorów, przekładają się na wzrost sprzedaży poszczególnych produktów, marek i rozwiązań. Po dziś dzień stosuje się w łazienkach masowo płytki do łazienki wykonane z ceramiki, które są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wody. Wszystkie płytki łazienkowe Opoczno czy Tubądzin albo Paradyż, dostępne na przykład na Plytki24.pl wykonane są w technologii, która predestynuje je do zastosowania w najbardziej wymagających przestrzeniach, takich jak wystawiona stale na działanie wilgoci łazienka. Oczywiście, aby cieszyć się w pełni nowoczesną i funkcjonalną łazienką na lata, trzeba nie tylko wybrać jakościowe płytki łazienkowe Tubądzin lub płytki łazienkowe Paradyż, ale także odpowiednio je ułożyć.

O czym pamiętać przed montażem płytek łazienkowych

Firmy lub pracownicy wykonujący aranżację lub remont łazienki powinni doskonale wiedzieć jak istotne jest samo zaprojektowanie zmian i właściwe ich wcześniejsze opracowanie logistyczno-organizacyjne. Każdy fachowiec oferujący takie usługi powinien wiedzieć jak przygotować podłoże i przykleić płytki w zgodzie z techniką i tzw. warsztatem, po wcześniejszym wypoziomowaniu ścian i podłóg oraz właściwym ułożeniu podtynkowej i podposadzkowej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dobre ułożenie płytek to nie tylko ich trwałe przyklejenie, ale również zachowanie prostych linii i płaszczyzn oraz dobór fragmentów mozaikowych i dekoracyjnych w kontraście do płytek dominujących. Sięgając po bardzo klasyczne płytki takie jak seria Pietrasanta, trzeba nie tylko przewidzieć sposób ich ułożenia czy stworzyć z ich udziałem różne przestrzenie i strefy w łazience. Konieczne jest dopasowanie również takich elementów jak armatura łazienkowa, ceramika i baterie ? do konkretnego stylu i estetyki narzuconej przez wybrane płytki.
~

Exit mobile version