Jak znaleźć idealny puder do twarzy dla swojej skóry

puder do twarzyIstnieje wiele różnych rodzajów pudrów na rynku, dlatego znalezienie idealnego pudru do twarzy dla Twojej skóry może być nie lada wyzwanie,. Istnieje jednak kilka prostych zasad, o których należy pamiętać, wybierając puder. Do czego służy puder do twarzy? Puder do twarzy służy do osadzania podkładu. Pomaga on wchłaniać olejki, utrzymując skórę matową przez cały dzień. Puder do twarzy ma dodatkową zaletę, jaką jest przedłużenie trwałości Twojego podkładu, ponieważ olejkom z twarzy niezwykle trudno jest przedostać się przez tę warstwę pigmentu.

Istnieje wiele różnych rodzajów pudrów na rynku, dlatego znalezienie idealnego pudru do twarzy dla Twojej skóry może być nie lada wyzwanie,. Istnieje jednak kilka prostych zasad, o których należy pamiętać, wybierając puder. Do czego służy puder do twarzy? Puder do twarzy służy do osadzania podkładu. Pomaga on wchłaniać olejki, utrzymując skórę matową przez cały dzień. Puder do twarzy ma dodatkową zaletę, jaką jest przedłużenie trwałości Twojego podkładu, ponieważ olejkom z twarzy niezwykle trudno jest przedostać się przez tę warstwę pigmentu.

Nie używaj pudru do twarzy w tym samym odcieniu co twój podkład.

Jest to prawdopodobnie najczęstszy błąd, jaki kobiety popełniają przy wyborze pudru do twarzy. Głównym celem pudru do twarzy jest osadzenie podkładu i sprawienie, że będzie on matowy. Jeśli puder jest w tym samym odcieniu co podkład, to tylko zwiększy jego krycie i sprawi, że będzie wyglądał na zbity. Wybierz więc taki odcień, który pozwoli Ci na wyrównanie kolorytu Twojego podkładu.

Zdecyduj, czy chcesz, aby Twój puder miał właściwości rozjaśniające czy ukrywające.

Kolejnym częstym błędem jest wybieranie pudru, który ma takie same właściwości jak Twój podkład. Na przykład, jeżeli używasz żółtego podkładu z czerwonym odcienie i wybierzesz puder o żółtym odcieniu, będzie on przeciwdziałał zaczerwienieniu skóry i sprawi, że będziesz wyglądać bardzo blado. Mając to na uwadze, jeśli chcesz puder o właściwościach kryjących, powinnaś wybrać puder na bazie zieleni, a jeśli chcesz puder o właściwościach rozświetlających, powinnaś wybrać puder na bazie niebieskiego koloru.

Pomyśl o swoim typie skóry i o tym, czego oczekujesz od swojego pudru.

To będzie robiło różnicę. Jeśli masz tłustą cerę, powinnaś poszukać pudru matującego. Jeśli masz skórę suchą, używaj pudru nawilżającego, a jeśli masz skórę mieszaną, użyj pudru matującego z odrobiną właściwości nawilżających. Wszystkie te pudry sprawią, że Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo i świeżo przez cały dzień. Jeśli masz wrażliwą skórę, zaleca się, abyś trzymała się z dala od pudrowych podkładów, ponieważ często zawierają one składniki, które mogą podrażniać skórę, takie jak talk i bor. Jeśli masz cerę tłustą, najlepiej będzie wyglądać podkład o matowym wykończeniu, ponieważ dzięki niemu Twoja skóra dłużej będzie wyglądać świeżo, natomiast jeśli masz cerę suchą, najlepiej sprawdzi się podkład o przedłużonym działaniu, ponieważ będzie wyglądać na bardziej nawilżony.

Znalezienie najlepszego pudru do twarzy dla skóry mieszanej.

Znalezienie idealnego pudru do twarzy dla skóry mieszanej może być trudne, ponieważ musisz znaleźć środek pomiędzy pudrami matującymi i nawilżającymi. Dla skóry mieszanej idealny będzie podkład o średnim lub pełnym stopniu krycia i różanym wykończeniu. Tak więc, masz to wszystko. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to przestrzegać tych prostych zasad, a na pewno znajdziesz idealny puder do twarzy dla swojej skóry.

Artykuł sponsorowany

Exit mobile version