Karnawał z klasą

Nie jesteś fanką ostrych makijaży karnawałowych, ale chciałabyś podkreślić znaczenie imprezy? Skorzystaj z naszej eleganckiej propozycji koncentrującej się wyłącznie na brokatowej kresce. Makijaż będzie odpowiedni zarówno na oficjalne wyjście, jak i imprezę ze znajomymi w klubie, a przy okazji pasuje do każdej wybranej przez Ciebie kreacji.

Do wykonania tego makijażu potrzebne Ci będą:

  • Baza pod cienie;
  • Matowy beżowy cień wyrównujący koloryt powieki;
  • Czarny eyeliner w pędzelku lub żelowej formule;
  • Brokatowy eyeliner w pędzelku lub brokat w postaci sypkiej w zestawie z klejem;
  • Pogrubiająco-wydłużający tusz do rzęs lub pasek syntetycznych rzęs sztucznych.

Makijaż krok po kroku:

karnawał z klasą

Odpowiednie przygotowanie powieki: Makijaż koncentrujący się na kresce oraz brokatowych elementach musi zostać odpowiednio przygotowany. Na tłustej, niezmatowionej wcześniej powierzchni kreska będzie się rozpływać, a brokat migrować w ciągu dnia. W celu ugruntowania powieki nanieś na cały obszar sprawdzoną bazę pod cienie oraz beżowy cień o matowym wykończeniu.

Idealna czarna kreska z jaskółką: Narysowanie idealnej kreski wymaga pełnej koncentracji oraz pewnej ręki. Jeśli boisz się niepowodzenia, narysuj swoją kreskę opierając rękę o sztywne podłoże ? uniesiona w powietrzu ręka nie wykona tak precyzyjnych ruchów. Pamiętaj aby linia kończyła się jaskółką, a wybrany eyeliner miał intensywny czarny kolor. W celu większej precyzji użyj osobnego ściętego na skos pędzelka (np. Hakuro h85).

Wyznacz szkic: Aby precyzyjnie narysować kreskę brokatowym eyelinerem, wyznacz czarną linię eyelinerem i pędzelkiem. Pamiętaj, aby linia będąca wyznacznikiem nie dochodziła do załamania powieki. Dzięki takiemu zabiegowi nie pomniejszysz swojego spojrzenia.

Wypełnij wolną przestrzeń: Krótkimi liniami rozpocznij wypełnianie wolnej przestrzeni brokatem, rozpoczynając od wewnętrznego kącika. Ilość naniesionego produktu powinna być na tyle duża, aby pokryć narysowaną wcześniej linię pomocniczą.

Korekta nierówności: Jeśli zdarzyło Ci się wyjechać za kontur, użyj patyczka kosmetycznego i dwufazowego płynu do demakijażu. Wszelkie nierówności wyrównaj korektorem w jasnym, beżowym odcieniu.

Dopełnienie makijażu: Ostatnim etapem makijażu jest kilkukrotne wytuszowanie rzęs maskara wydłużająco-pogrubiającą lub naklejenie paska rzęs syntetycznych. Im bardziej podkreślisz zewnętrzny kącik, tym bardziej kokieteryjne uzyskasz spojrzenie oraz kształt kociego oka.