Kok z wypełniaczem

Niepozorny kawałek gąbki może bardzo odmienić naszą codzienną fryzurę. Modne fryzury dzięki wypełniaczom nabierają objętości.

Dzięki temu fryzura nabiera także elegancji i szyku. Jest to więc świetny sposób na fryzury ślubne. Włosy tak upięte świetnie zaprezentują się zarówno na ślubie kościelnym, jak i skromnym obiedzie weselnym. Oto jak krok po kroku zrobić kok z wypełniaczem.

kok z wypełniaczemKrok 1.
Jak w przypadku każdego innego koka rozpoczynamy od związania włosów. Kok będzie znacznie bardziej efektowny, gdy włosy są proste i gładkie. Warto zatem włosy długie bardzo dokładnie rozczesać. Najlepszym grzebieniem do takiego zadania okazuje się ten z szeroko rozstawionymi zębami. Włosy się wtedy nie kołtunią i nie wypadają.

kok z wypełniaczem 2Krok 2.
Przez związane włosy przekładamy wypełniacz w kształcie amerykańskiego pączka. Wypełniacze są dostępne w wielu różnych kolorach. Wybierzmy ten, który najlepiej odpowiada naszemu kolorowi włosów. Wtedy bowiem wypełniacz będzie mniej widoczny.

kok z wypełniaczem 23
Krok 3.
Teraz najważniejsza część. Aby wyszły nam modne fryzury potrzeba nam teraz nieco staranności i dokładności. Wszystkie kosmyki musimy bardzo dokładnie rozłożyć na wypełniaczu. Tak aby włosy możliwie jak najgęściej pokryły gąbkę. Cały sekret tkwi w odpowiednio dobranym, rozmiarze wypełniacza. Włosy długie mogą mieć wypełniacz o dużej średnicy. Dla krótkich lepiej wybrać najmniejszy wypełniacz.

kok z wypełniaczem 234
Krok 4.
Nasadę koczka związujemy dowolną gumką. Nie będzie jej widać, więc może to być zwykła gumka. Ważne jednak, by była dość grzyba i mocna, aby koczek dobrze się trzymał. Pozostał nam swego rodzaju kucyk z luźno zwisających kosmyków. Te owijamy wokół nasady koczka. Tym samym ukrywamy gumkę do włosów. Aby pasmo dobrze się trzymało upinamy je za pomocą wsuwki. Możemy użyć także ozdobnej spinki.

kok z wypełniaczem 2345