Modne fryzury ? zaplatana grzywka

Modne fryzury zazwyczaj zaskakują. Nie zawsze jednak muszą zaskakiwać oryginalnością. Czasem wystarczy stara sztuczka użyta w zupełnie nowy sposób.

Miłośniczki fryzur  zazwyczaj dzielą się na dwa obozy.  Jedne panie uwielbiają fryzury z grzywką. Dodają one dziewczęcości i zakrywają niektóre niedoskonałości skóry. Inne panie zaś uważają, że grzywka jest po prostu nudna i dziecinna. Czy to prawda? W dzisiejszym poradniku udowodnimy, ze fryzury z grzywką mogą mieć sporo polotu. Dziś bowiem nauczymy się robić warkocz z grzywki. Taka fryzura świetnie nadaje się na wyjście z przyjaciółmi i szaloną imprezę. Oto jak zrobić ją krok po kroku.

Krok 1.

Aby warkocz lepiej się trzymał, warto go spryskać lakierem do włosów. Można też użyć kosmetyku nabłyszczającego, na przykład brylantyny w sprayu. Pamiętajmy jednak, aby były to lekkie kosmetyki. Inaczej włosy się skleją i końcowy efekt nie będzie zbyt powalający. Zwłaszcza  długie włosy potrzebują delikatnej pielęgnacji, by nie wyglądały zbyt ciężko.

Modne fryzury

Krok 2.

Czas przystąpić do robienia warkocza. Warkocz, który pleciemy dzisiaj to klasyczny warkocz francuski, zwany również dobieranym. Aby go właściwie zrobić, powinnyśmy przygotować i rozdzielić wcześniej kilka cienkich pasm. Pleciemy klasyczny warkocz dobierając kolejne pasemka grzywki. Zaczynamy pleść tuż nad prawym uchem.

Krok 3.

Kontynuujemy plecenie warkocza w stronę lewego ucha. Może to być nieco kłopotliwe dla niewprawionych osób. Aby modne fryzury, jakimi są warkocze, udały się dobrze warto poprosić kogoś bardziej wprawionego.

zaplatana grzywka

Krok 4.

Czas już kończyć pleść długie włosy. Warkoczyk zawiązujemy delikatną i cienką gumką. Przypinamy go wsuwką za uchem. Aby koniec nie był widoczny, przysłaniamy go luźnym pasem włosów. Fryzura jest gotowa, a my możemy zabłysnąć oryginalną grzywką.