Korektor

korektorKrok 4: Korektor.

Można wyróżnić dwie główne kategorie korektorów ? płynny i w sztyfcie/kompakcie. Płynny korektor lepiej sprawdza się w sytuacji, gdy kosmetyk ma służyć do ukrycia niedoskonałości na większej powierzchni twarzy. Korektor w płynie sprawdzi się także do maskowania obszarów w okolicy zmarszczek, takich jak usta i oczy. Korektor w sztyfcie i kompakcie jest właściwym wyborem w przypadku maskowania punktowych niedoskonałości.

Wybór koloru korektora

Warto wyposażyć kosmetyczkę w dwa odcienie korektora. Jeden z kosmetyków powinien być pod względem koloru zbliżony do naturalnego odcienia skóry. Służy on do ukrywania przebarwień, wyprysków i innych niedoskonałości twarzy. Natomiast drugi korektor powinien być o ton jaśniejszy od koloru skóry ? można używać go do rozświetlenia niektórych miejsc twarzy lub zwiększenia wyrazistości makijażu.

Uwaga: niektóre kobiety wolą stosować korektor przed podkładem w płynie. Wypróbuj jedną i drugą metodę, aby sprawdzić, która jest bardziej odpowiednia dla twojej cery. W przypadku stosowania samego pudru, bez płynnego podkładu, należy zawsze najpierw nakładać korektor.

W jakich miejscach nakładać korektor?

Jeżeli chcesz zmniejszyć cienie pod oczami i rozświetlić twarz, nałóż lekki korektor pod oczy wilgotną gąbką bądź pędzlem do makijażu. Gdy używasz korektora, aby zminimalizować pojawienie się przebarwień, zastosuj go bezpośrednio w obszarach problematycznych. Chcąc uwydatnić rysy twarzy twarz za pomocą korektora w płynie lub w kremie, umieść małe kropki w następujących miejscach:

– poziomo nad środkiem czoła,

– w środkowej części nosa,

– pod oczami,

– łukiem, na końcu podbródka,

– tuż pod dolną wargą.

Delikatnie rozetrzyj kosmetyk na skórze, a następnie zaaplikuj puder kryjący lub transparentny (utrwalający makijaż).