Kremy nawilżające

Często mówimy o kremach nawilżających. Że są niezbędne, że to podstawa codziennej pielęgnacji, że są idealne zarówno na dzień, jak i na noc. Ale rodzajów kremów nawilżających jest mnóstwo, ponieważ muszą one być dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Nie tylko marka Mixa może poszczycić się mnogością kremów nawilżających. W czym więc możemy wybierać?

krem do twarzy

Kremy nawilżające przeciw przesuszaniu się skóry.

Jak sama nazwa wskazuje, ma on na celu uchronienie wierzchnich warstw skory przed przesuszeniem. Wskazany jest szczególnie dla osób z suchą skórą, ale nie tylko. Okazjonalnie, jako porządny łyk nawilżenia, można go zaaplikować na każdy rodzaj cery, szczególnie jesienią i zimą jako ochronę dla skóry.
Kremy do cery suchej i bardzo suchej powinny zawierać składniki odżywcze, jak gliceryna i ochronne, jak masło karite. Często w składzie mają olejki, których celem jest lekkie natłuszczenie skóry, przez co jest ona dodatkowo chroniona.

Kremy nawilżające przeciw błyszczeniu się skóry

Celem takich kremów powinno być optymalne nawilżenie skóry połączone z jednoczesnym ograniczeniem błyszczenia się, aby cera wyglądała zdrowo i promiennie. Pomocne w osiągnięciu tego efektu będą takie składniki jak nawilżająca gliceryna, miedź regulująca poziom nawilżenia oraz dodatek pudru, najlepiej mineralnego, który pozostawia matujące wykończenie. Zarówno przetłuszczona, jak i przesuszona skóra nie wygląda zdrowo. Dlatego tak ważne jest zachowanie równowagi.

Kremy nawilżające o właściwościach łagodzących

Kremy łagodzące sprawdzą się w przypadku cery wrażliwej i alergicznej. Prócz tradycyjnych składników nawilżających mogą posiadać na przykład łagodzący wyciąg z róży lub arniki, która jednocześnie redukuje zaczerwienienia. Skóra wrażliwa odzyskuje zdrowy wygląd i jest optymalnie nawilżona.

Nawilżenie a młodość

Czasu nie da się cofnąć, to pewne. Ale właściwa pielęgnacja skóry w znaczący sposób pomoże zachować młody wygląd. Ochrona przed jej przesuszeniem spowolni proces powstawania zmarszczek, może również je w widoczny sposób zmniejszyć nawet bez konieczności stosowania specjalistycznych kremów przeciwzmarszczkowych. Niektóre kremy jak np. krem łagodzący Mixa można stosować także jako silnie nawilżającą maseczkę ? wystarczy zaaplikować na twarz jego większą ilość i potrzymać około 10-15 minut. Jest to sposób na błyskawiczne uelastycznienie skóry.

Kosmetyki do skóry wrażliwej