Maseczki do twarzy ? jak je wybierać?

Maseczki do twarzy ? nie wymagają nakładu czasu i sprawiają, że jesteśmy piękniejsze! Która z nas nie marzy o tym, by długo zachować zdrową i piękną cerę?

W dążeniu do doskonałości poszukujemy nowych, cudownych kosmetyków, odwiedzamy gabinety kosmetyczne, niekiedy też działamy na własną rękę, stosując naturalne metody pielęgnacji skóry. Jednym z najczęściej stosowanych kosmetyków, którego zadaniem jest właśnie poprawa kondycji naszej skóry, jest maseczka do twarzy. Jednak, aby działała dobrze, musi zostać odpowiednio dobrana. Warto dowiedzieć się, jakie rodzaje maseczek oferuje nam rynek kosmetyczny oraz jak je stosować.

Duża różnorodność dostępnych w drogeriach kosmetyków sprawia, że panie pragnące dbać o swoją urodę, nie zawsze wiedzą, na jaki produkt się zdecydować. Każda z maseczek ? żelowa, glinkowa, kremowa oraz peel off ? wykazuje bowiem nieco inne właściwości oraz sposób działania na skórę. Tymczasem właściwy dobór maseczki do rodzaju i potrzeb cery potrafi przynieść bardzo zadowalające efekty.

Skuteczność maseczek

Często mówi się o wysokiej skuteczności maseczek, wielokrotnie przewyższającej tą, jaka możliwa jest do osiągnięcia przy pomocy kremów. Ta wysoka skuteczność wynika z dużej zawartości skoncentrowanych składników aktywnych. To właśnie z tego powodu mamy możliwość szybkiego podziwiania efektów działania maseczki, z tej też przyczyny maseczek nie powinno się stosować nazbyt często. Maseczki niewłaściwie dobrane do cery lub stosowane zbyt często, zamiast pomagać, mogą powodować nadmierne przesuszenie skóry lub łojotok. Jeśli natomiast dołożymy starań, by odpowiednio dobrać maseczkę, efekty pielęgnacji będą wyraźnie widoczne.

Kiedy i jak stosować maseczki

Maseczki najlepiej jest stosować wieczorem, zanim jeszcze położymy się spać. W nocy nasza skóra podlega najintensywniejszej w ciągu doby regeneracji, dzięki czemu ma możliwość absorpcji większej ilości składników aktywnych. Zanim jednak nałożymy maseczkę, skórę należy dokładnie oczyścić, by usunąć zanieczyszczenia i resztki makijażu. Warto też poprawić krążenie krwi i za pomocą peelingu usunąć martwy naskórek. Dzięki takim zabiegom maseczka łatwiej wchłonie się w skórę i zwiększy skuteczność swojego działania.

Ważne zasady

Bardzo istotne jest, by wybierając maseczkę, za każdym razem postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Przy nakładaniu należy też omijać okolicę oczu i ust. W tych okolicach bowiem skóra jest bardziej wrażliwa, dlatego związki zawarte w kosmetyku mogłyby powodować podrażnienia. W przypadku osób chorych na alergię zaleca się przed położeniem maseczki nanieść niewielką jej ilość na osłoniętą część ciała. Jeśli nie wystąpi reakcja uczuleniowa, będzie można bez przeszkód nałożyć maseczkę na skórę twarzy.

Podsumowanie

Rodzaj maseczki należy zawsze uzależniać od rodzaju cery oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Dostępne na rynku maseczki można podzielić ze względu na ich funkcję, sposób nakładania, konsystencję oraz rejon, w którym kosmetyk ma działać. Niektóre maseczki pozostawia się do wyschnięcia, inne powinny się całkowicie wchłonąć. Jak widać, istnieje wiele czynników różnicujących te kosmetyki. Warto pamiętać o tym, przy ich wyborze.

Więcej na temat maseczek do twarzy dowiesz się z artykułu http://www.fishing-club.pl/pielegnacja-twarzy-maseczki-dostosowane-potrzeb-twojej-skory

grafika: Kaz źródło: pixabay.com