Krótkie włosy – gładka Pixie

Krótkie włosy pixie to hit tego sezonu. Zwłaszcza w wydaniu miedzianym. To niezwykle prosta fryzura. Tył jest bardzo krótki, zaś przód znacznie dłuższy. Fryzura przechodzi też w dość długą grzywkę. Taką właśnie fryzurę nosiła jedna z pierwszych top modelek Twiggy. Obecnie jej zwolenniczkami są takie gwiazdy jak Anne Hathaway, czy Emma Watson. Może się wydawać, że fryzura ta nie stwarza zbyt wielkiego pola do stylizacji. My jednak pokazujemy, jak klasycznemu kształtowi nadać elegancji. Oto idealny pomysł na krótkie włosy w karnawale.

Krótkie włosy 3

Podstawą tej modne fryzury jest idealna gładkość. Osiągniemy porządny efekt stosując bardzo prosty trik. Wystarczy, że pasmo włosów nad czołem nawiniemy na płaską szczotkę. Następnie włosy suszymy niezbyt gorącym powietrzem. Ważne też, aby suszarka do włosów posiadała dyfuzor. Całe ciepło skoncentruje się w jednym miejscu, co jeszcze spotęguje efekt gładkości.

Drugim ważnym elementem fryzury jest blask. W tym celu możemy stosować szampony i odżywki z brylantowym pyłem. Niektóre kosmetyki zawierają także ekstrakty z pereł. By jednak uzyskać właściwy efekt należy stosować je regularnie. Jednorazowo możemy użyć nabłyszczacza, bądź brylantyny w sprayu.  Możemy też użyć kosmetyku z brokatem. Błyszczące modne fryzury można uzyskać na wiele różnych sposobów.

 

fryzuraKrok 3.

Czas na dodatek w stylu lat dwudziestych. To duża opaska z cyrkoniami i kryształkami. Możemy tez użyć opaski z pojedynczą aplikacją ozdobioną cekinami. Bez trudu kupimy takie ozdoby w drogeriach i pasmanteriach.

włosy krótkievia Cosmopolitan fot. Cosmopolitan