Kucyk na węzeł

Kucyk na węzeł

Jaki kucyk jest, każdy widzi. Wydaje się, że w temacie końskiego ogona nie za wiele można już wymyślić. Zwykle ozdabiamy go po prostu kolorową gumką.

Ewentualnie może być bazą do innej fryzury np: koka. Sam jednak koński ogon raczej nie może zaskoczyć. Znaleźliśmy jednak sposób na toby nieco ożywić tę tradycyjną fryzurę. Modne fryzury bowiem często wykorzystują dobrze znane chwyty. Jednocześnie dodaliśmy jej nieco elegancji. Świetnie więc sprawdzi się do pracy, albo na uroczystą kolację. Wystarczy, że zastosujemy bardzo prosty trik. Pamiętajmy jednak, że fryzura ta wyjdzie najlepiej, gdy posiadamy długie włosy.  Oto jak zrobić koński ogon z węzłem.

Kucyk na węzełKrok 1.

Zaczynamy od wmasowania we włosy pianki do włosów. Dzięki niej włosy staną się bardziej elastyczne, co zdecydowanie ułatwi nam wiązanie węzełka. Cała fryzura utrzyma się także znacznie dłużej, ale kosmyki nie będą sztywne i posklejane. Odpowiedni produkt doda fryzurze także objętości.

Krok 2.

Robimy na środku głowy przedziałek i starannie oddzielamy od siebie obie powstałe części.

Kucyk na węzeł Krok 3.

Unosimy część prawą, a pod nią przesuwamy lewą część włosów. Trochę tak, jakbyśmy chciały upleść warkocz.

Krok 4.

Zaczynamy wiązać prosty węzeł, tak jakbyśmy wiązały sznurówki, bądź krawat. Jeżeli mamy długie włosy, możemy użyć jakiegoś fantazyjnego węzła.

Kucyk na węzeł

Krok 5.

Włosy z węzełkiem  gumką do włosów i ukrywamy ją pod węzełkiem.

Kucyk na węzeł 5

Krok 6.

Kucyk delikatnie tapirujemy dla naturalniejszego efektu. I nasz nietypowy kucyk jest już całkowicie gotowy. Nasze modne fryzury możemy jeszcze ozdobić skromną spinką.