Propozycje najmodniejszych fryzur w 2016 roku

fryzuryWśród fryzjerskich stylizacji dominują ponadczasowe, klasyczne uczesania, ale jednocześnie regularnie pojawiają się nowe trendy ze świata mody. Często też, znane fryzury sprzed wielu lat powracają w odmienionym, nowoczesnym stylu.

Dotyczy to zarówno uczesań damskich, jak i męskich. Warto wiedzieć, co jest aktualnie trendy i, zgodnie z własnymi preferencjami, zdecydować się na zmianę dotychczasowej fryzury. Może to być radykalna odmiana lub nieco odświeżony image.

Fryzury damskie

Od kilku sezonów, nieprzerwanie królują naturalne fryzury, które dodają dużo wdzięku i podkreślają kobiecy urok. Delikatne fale na rozpuszczonych włosach i luźne upięcia powodują wrażenie ?bałaganu? na głowie, który jest zamierzonym efektem tego rodzaju uczesań. Takie fryzury są odpowiednie zarówno w codziennych stylizacjach, jak i na ważne, formalne uroczystości. Szczególnie modne są fryzury ślubne stworzone z nisko upiętych koczków, warkoczowych splotów i swobodnie opadających na ramiona pojedynczych kosmyków. Dobrym pomysłem jest również rozpuszczenie długich, lekko pofalowanych włosów. Podobne upięcia są również doskonałe jako fryzury wieczorowe dla wszystkich pań. Koki nad samym karkiem czy luźne loki są aktualnie bardzo modne. Innym rodzajem fryzur na oficjalne wyjście lub do pracy jest wysoko upięty koński ogon albo przeciwnie ? rozpuszczone włosy bez żadnych upięć i wpiętych ozdób. Takie uczesania najlepiej prezentują się, gdy włosy są długie, lśniące, gładkie i proste. Klasyczne i eleganckie fryzury nadają się również do pracy, jeśli w firmie obowiązuje ściśle określony dress code. Do stworzenia tak naturalnych i modnych w 2016 roku fryzur można wykorzystać lokówkę oraz prostownicę. Ten drugi sprzęt pozwoli także stworzyć delikatne fale!

Podobnie jak w przypadku upięć, również w koloryzacji stawia się obecnie na naturalność. Popularne jest farbowanie włosów w stylu ombre, sombre, flamboyage oraz babylights. Wszystkie wymienione techniki tworzą na włosach wrażenie wielowymiarowości i w ten sposób optycznie dodają objętości fryzurze. Podstawowy efekt, jaki osiąga się tego rodzaju farbowaniem to rozjaśnienie lub przyciemnienie włosów o jeden albo dwa tony. Włosy mają wyglądać, jakby były muśnięte słońcem ? naturalnie, lekko i stylowo. Należy zapomnieć o sztucznym efekcie, jaki dawniej otrzymywało się po wykonaniu klasycznego balejażu, czyli wyrazistych pasemek, które mocno odznaczały się na głowie.

W przypadku cięcia bardzo modne są fryzury asymetryczne, zarówno dla krótkich i półdługich włosów oraz lob, czyli dłuższa wersja znanego boba, który świetnie wygląda na włosach o średniej długości. Warto również zdecydować się na fryzury z nieco dłuższą grzywką czesaną na bok, która dodaje lekkości uczesaniu i jest jednocześnie dobrym rozwiązaniem w przypadku kobiet, które chcą zakryć zbyt wysokie czoło lub wysmuklić owal twarzy. Natomiast wszystkie panie, które nie boją się odważnych stylizacji, mogą sobie pozwolić na radykalne cięcie z wyraźnym cieniowaniem, dzięki któremu można stworzyć awangardowe krótkie fryzury.

Fryzury męskie

Wśród fryzur dla panów panuje równie duża różnorodność jak w przypadku damskich uczesań. Aktualnie bardzo modna jest fryzura samuraja, nazywana również fryzurą wikinga lub top knot. Są to długie włosy spięte na samym czubku głowy, razem z grzywką, w niewielki koczek albo kucyk. W zależności od własnych upodobań, wszystkie włosy mogą być tej samej długości lub można wyraźnie wygolić boki i tył głowy. Taka fryzura jest odpowiednia zarówno do hipsterskich stylizacji, które charakteryzują się dużym luzem i swobodą, ale pasują również eleganckim mężczyznom w garniturach i z gładko ogolonymi brodami.

Zgodne z najnowszymi trendami są również fryzury, które sprawiają wrażenie nieładu na głowie. Nieco dłuższe włosy wystarczy potargać palcami i utrwalić lakierem albo pianką, aby stworzyć niezwykle modny męski look na 2016 rok.

Natomiast, podążając w kierunku klasyki, warto zawrócić większą uwagę na męskie fryzury, które charakteryzują się krótkim cięciem i z dłuższą grzywką zaczesaną na bok. Idąc nieco dalej, można krótko wystrzyc włosy na karku, ale całą górę pozostawić znacznie dłuższą z podniesioną i zaczesaną do tyłu grzywką.

grafika: jeanlouisdavid