Kinkiety ? w których miejscach je zamocować?

kinkiety
Żadne domowe pomieszczenie nie obędzie się bez odpowiedniego oświetlenia. W pierwszej kolejności skupiamy się na wyborze lamp sufitowych, które skutecznie rozjaśniają po zmroku całe pokoje. Ich światło nie sprzyja jednak czytaniu, nauce czy pracy, co powoduje, że szukamy kolejnych sposobów na zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności. Z tych oraz innych przyczyn sięgamy więc po kinkiety.
 Kinkiety jako oświetlenie dodatkowe

Kinkiety charakteryzują się najczęściej niewielkimi rozmiarami. Mocujemy je na ścianach ? często symetrycznie względem siebie. Doskonale spełniają rolę oświetlenia punktowego, rzucając snop światła dokładnie tam, gdzie tego potrzebujemy. Pozwalają na zachowanie we wnętrzu widoczności, jednak nie rozświetlają całej jego przestrzeni równomiernie (jak robią to lampy sufitowe zamocowane w centralnym punkcie sufitu). Sprawia to, że tworzą w mieszkaniu przytulną i kameralną atmosferę. Różnorodność kinkietów powoduje, że łatwo dopasujemy je do każdej aranżacji wnętrza, jego specyfiki oraz własnego gustu. Znajdą swoje miejsce zarówno we wszelkich pomieszczeniach domowych, jak i na zewnątrz, więc stanowią grupę produktów o bardzo wielu możliwościach zastosowania. W których dokładnie miejscach warto rozważyć montaż kinkietów?

Przy łóżku ? czy będzie to narożnik w salonie, czy łóżko w sypialni bądź pokoju dziecięcym, kinkiet sprawdzi się tak samo dobrze. W salonie możemy zdecydować się na jedną lampkę, natomiast w przypadku łóżka dwuosobowego w sypialni ? na dwie. Będą one w tym przypadku spełniały rolę lampek nocnych, pozwalając na komfortowe czytanie przez zaśnięciem.

Przy lustrze ? tutaj znów najlepiej sprawdzą się dwa kinkiety. Możemy wykorzystać je zarówno w przedpokoju, holu lub korytarzu, gdzie umieścimy je po obu stronach lustra, jak i w łazience ? pamiętajmy jednak, że wybrane do niej lampy muszą posiadać odpowiednio wysoki stopień ochrony IP, by sprostać panującym w niej specyficznym warunkom.

Przy dekoracjach ? kinkiet doskonale nadaje się do eksponowania dekoracji, takich jak np. obrazy, galerie zdjęć, plakaty i wiele innych ? może oświetlać je np. od góry lub od dołu. Sprawdzi się także jako element akcentujący rozmaite elementy konstrukcyjne, np. filary lub wnęki, oraz poszczególne materiały okładzinowe, np. kamień lub cegłę.

Wzdłuż schodów i w korytarzu ? kinkiety zamocowane na ścianie biegnącej wzdłuż schodów doskonale je oświetlają, stanowiąc przy tym akcent dekoracyjny. Bardzo dobrze sprawdzają się także umieszczone w przedpokoju lub w korytarzu, które zwykle w wyniku braku okien są najciemniejszymi strefami w domach.

Przy drzwiach ? kinkiety przeznaczone do użytku zewnętrznego sprawdzają się szczególnie w pobliżu drzwi wejściowych do budynku. Można umieści jedną lampę tuż nad skrzydłem lub dwie takie same po obu jego stronach. Podobne rozwiązanie stosuje się np. przy podjazdach i bramach garażowych.

Na balkonie lub tarasie ? jeśli zależy nam na stałym oświetleniu tych stref naszego domu, kinkiety sprawdzą się doskonale. Umożliwią przebywanie i odpoczynek na świeżym powietrzu także po zmroku, stanowiąc przy tym ważne elementy aranżacji.

artykuł sponsorowany