Kwiatek we włosach

we włosachKwiaty we włosach już zawsze będą kojarzyć się z hipisami. Co jednak zrobić zimą, gdy trudno o świeże kwiaty? Może mały kwiatuszek za uchem z? włosów? Proponujemy uplecenie malutkiego kwiatka z warkocza. Doda to całej fryzurze niezwykłego romantyzmu. Taki kwiatuszek będzie też świetnym dodatkiem do fryzury z grzywką. Oto jak krok po kroku upleść kwiatek we włosach.

fryzury z grzywką

Krok 1.

Włosy starannie rozczesujemy Zwłaszcza pasmo nad uchem. Ono bowiem utworzy później kwiatek. Po rozczesaniu włosów tworzymy przedziałek tuż za uchem. Ułatwi nam to grzebyk ze szpikulcem.

Krok 2.

Włosy przy uchu rozdzielamy na trzy pasemka włosów. Pleciemy z nich tradycyjny warkocz. Kończymy go jak najmniejszą gumką. Pozostały koniec warkoczyka też powinien być jak najkrótszy.

długie włosy

Krok 3.

Sploty warkocza znajdujące się bliżej ucha lekko rozluźniamy. Wystarczy, że kosmyk włosów chwycimy w dwa palce i delikatnie go wysuniemy. Możemy sobie też pomóc grzebieniem ze szpikulcem. W te sposób utworzymy płatki kwiatka.

Krok 4.

Warkoczyk zaczynamy zawijać. Musimy to zrobić w taki sposób, aby wcześniej zrobione płatki znalazły się na zewnątrz. Pamiętajmy też, aby zwijać kwiatek możliwie ciasno. Rozluźniony nie będzie prezentował się zbyt efektownie.

pasemka włosów

Krok 5.

Zwinięty kwiatek upinamy nad uchem. Do tego celu używamy małej wsuwki. Do środka zaś wpinamy wsuwkę zakończoną kryształkiem, cyrkonią, albo perłą. Tak otrzymamy środek kwiatka. Fryzura jest już gotowa. Nie trzeba jej niczym dodatkowo utrwalać.