Lakier do paznokci i wzór flagi gotowy

wzór na paznokcie flaga USA 5

Barwy narodowe niektórych państw stały się w ostatnich sezonach bardzo modne. Weźmy na przykład Stany Zjednoczone ? motyw ich flagi jest dosłownie wszechobecny. Możesz znaleźć go na ubraniach, dodatkach, obuwiu, torbach… Czemu więc nie miałby zawędrować na twoje paznokcie?

Poniższej znajdziesz instrukcję, która pomoże ozdobić paznokcie motywem flagi USA. Wygląda dość skomplikowanie? Nie przejmuj się, nawet najmniej wprawna ręka może sobie pozwolić na takie ozdoby ? przekonaj się sama.

Będą ci potrzebne:

* baza pod lakier

* biały lakier do paznokci

* czerwony lakier do paznokci

* granatowy lakier do paznokci

* taśma malarska ? dla mniej wprawionych pań

* lakier utwardzający

biały lakier do paznokci

Baza i biały lakier

Zacznij od dokładnego odtłuszczenia paznokci. Gdy już się z tym uporasz sięgnij po bazę pod lakier, pomaluj nią każdy z nich i pozostaw do wyschnięcia. Na koniec nałóż na paznokcie lakier w kolorze białym.

czerwony lakier do paznokci

 Czerwone paski

Jak sama dobrze wiesz na amerykańskiej fladze znajdują się paski w kolorze białym i czerwonym. Jeżeli masz ręce wprawione w precyzyjnym zdobieniu paznokci, sięgnij po czerwony lakier z cienkim pędzelkiem i ozdób nim paznokcie. Wszystkim paniom, które nie czują się na siłach, by własnoręcznie malować paski z pomocą przyjdzie taśma malarska. Wytnij z niej paseczki o szerokości 1-2 milimetra i naklej je na paznokcie. Gdy to zrobisz, pomaluj paznokcie czerwonym lakierem. Usuń taśmę zanim lakier zaschnie, gdyż w przeciwnym wypadku może poodpryskiwać. granatowy lakier do paznokci

Granatowy prostokąt

W lewej, górnej części paznokcia namaluj granatowy prostokąt. Zanim przejdziesz do kolejnego kroku, odczekaj, aż lakier wyschnie. wzór na paznokcie flaga USA

Kropki zamiast gwiazdek

Na amerykańskiej fladze znajduje się 50 gwiazdek. Oczywistością jest, że nie zmieścisz ich wszystkich na tak małej powierzchni. Nie musisz również malować gwiazdek ? wystarczą ci około trzy rzędy po 5-6 niewielkich kropek. Gdy skończysz zdobienie paznokci, poczekaj by lakier wyschnął. Na zakończenie nanieś na nie około dwóch warstw lakieru utwardzającego i gotowe.