Miętowy make up

make upKolor miętowy jest modny od kilku sezonów, możemy go wykorzystać również gdy robimy make up. Mimo pozornego chłodu mięta kojarzy się z wiosną, słońcem i młodością. Kolor jest pełny pozytywnej energii a make up, w którym go wykorzystujemy nadaje stylizacji wyjątkowego odcienia.

Miętowe sukienki, kurtki, bluzeczki to podstawa naszej garderoby wiosną. Dobrze jest zatem podkreślić również oczy. Pastelowa mięta na powiekach dodaje spojrzeniu intensywności. Jest lekka, a zarazem charakterystyczna. Taki makijaż jaki dziś prezentujemy doda każdej twarzy uśmiechu i wiosennej świeżości. Kolor, choć widoczny, jest niezwykle subtelny. Gdy chcemy by makijaż jeszcze mniej rzucał się w oczy zamiast połyskującego cienia możemy użyć matowego cienia do oczu w kolorze mięty.

Do wykonania make up’u potrzebne będą:

  • cień do powiek w odcieniu brązu
  • błyszczący cień do powiek w kolorze miętowym
  • czarny eyeliner lub czarna kredka do oczu
  • czarna maskara lub czarny tusz do rzęs

makijaż

Krok 1.

Na cała górną powiekę nakładamy cień do powiek w delikatnym odcieniu brązu. Najwięcej koloru powinno znaleźć się w zewnętrznych kącikach oczu.

cień do powiekcień do powiek

Krok 2.

Na górną powiekę nakładamy miętowy, lekko połyskujący cień do powiek. Nakładanie powinnyśmy zacząć od wewnętrznego kącika powiek i zakończyć na środku powieki.

makijażeKrok 3.

Ten sam miętowy cień nakładamy tuż pod linią dolnych rzęs. Powinna być to precyzyjna, niezbyt gruba kreska.Kolor ten powinien również znaleźć się w wewnętrznym kąciku oka. W ten sposób miętowy kolor będzie wtedy płynnie otaczał całe oko.

eyeliner

Krok 4.

Makijaż wykończmy przy pomocy czarnego eyelinera. Wystarczy, że narysujemy na górnej powiece cienką kreskę kończącą się w zewnętrznym kąciku.

maskara

Krok 5.

Teraz malujemy oczy maskarą. Czarny tusz do rzęs nakładamy zarówno na dolną i górną linię rzęs.

Makijaż w kolorze mięty jest gotowy. Jako uzupełnienie może posłużyć pastelowa szminka. W ten sposób uzyskamy modny, wiosenny makijaż.