Letni makijaż krok po kroku

makijaż krok po krokuJak zrobić letni makijaż krok po kroku? Przede wszystkim należy dobrać odpowiedni kolor cieni do powiek, który będzie korespondował z kolorem oczu.

Można również zastosować bezpieczny dla każdej kobiety beż i ecru. Do takiego makijażu wystarczy dodać charakterystyczną kreskę w niebieskim, zielonym bądź fioletowym odcieniu. Pokażemy jak zrobić letni makijaż na przykładzie niebieskich oczu i cieni w tej kolorystyce. Zaczynamy.

Kosmetyki potrzebne do wykonania makijażu:

  • perłowy cień do powiek w kolorze ecru,
  • lazurowy cień do oczu,
  • niebieska kredka do oczu,
  • niebieski cień do oczu,
  • beżowy lub brzoskwiniowy cień do powiek,
  • wydłużający, czarny tusz do rzęs.

cień do powiekKrok 1

Na całą górną powiekę nakładamy perłowy cień do powiek w odcieniu ecru. Kolor ten możemy też nieco rozetrzeć na powiece.

Krok 2

Ten sam cień do powiek powinien również znaleźć się jako cienka kreska pod dolną linią rzęs. Aplikację ułatwi płaski pędzelek. Ten kolor sprawi, że całe oko będzie rozświetlone. To szczególnie ważne, gdy oczy są często przemęczone.

cienie do oczuKrok 3

Na wewnętrzny kącik oka nakładamy cień do powiek w kolorze lazurowym.

letni makijaż

Krok 4

Na linii wodnej rysujemy niebieską kredką kreskę w odcieniu zbliżonym do niebieskiego koloru cienia do powiek.

kredka do oczuKrok 5

Na powiekę nieruchomą nakładamy cień do powiek w kolorze beżowym bądź brzoskwiniowym. Ważne, by kolor był zbliżony to naturalnego odcienia naszych powiek. Uzyskamy wtedy bardzo naturalny efekt.

Krok 6

Teraz wystarczy jedynie użyć ulubionego tuszu do rzęs. W przypadku codziennego makijażu polecamy raczej te tusze, które nie dają zbyt intensywnego efektu. Wystarczy, aby nasze rzęsy były jedynie subtelnie wydłużone, lub pogrubione.