Makijaż permanentny – szkolenie

makijaż permanentny szkolenie

Makijaż permanentny jest specjalistycznym zabiegiem kosmetycznym, który polega na trwałym podkreśleniu oczu, ust oraz brwi.  Przy oczach przeważnie polega na wykonaniu kreski na dolnej i/albo górnej powiece. W przypadku brwi polega na wyregulowaniu ich kształtu. Z kolei w przypadku ust będzie to uwydatnienie warg, zaznaczenie i wyregulowanie konturów, jak również wzmocnienie czerwieni. Czytaj dalej, jeśli chcesz profesjonalnie wykonywać makijaż permanentny!

 

 1. Kurs makijażu permanentnego – podstawowe informacje
 2. Metody wykonywania makijażu permanentnego
 3. Instruktorzy nauczą Cię, dla kogo jest wskazany tego rodzaju makijaż

Makijaż trwały jest dobrą alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Kurs makijażu permanentnego – podstawowe informacje

Makijaż permanentny, zwany również makijażem trwałym albo mikropigmentacją, to wprowadzenie pod skórę barwników. Są one implementowane do drugiej albo trzeciej warstwy naskórka (ok. 0,3–0,5 mm). Barwnik jest wprowadzany pod skórę za pomocą cieniutkiej, jednorazowej igły w znieczuleniu, co sprawia, że zabieg nie wiąże się z większym dyskomfortem.
Profesjonalny makijaż trwały jest nie tylko dobrym sposobem na podkreślenie walorów kobiecej urody, ale również sposobem na maskowanie niedoskonałości, między innymi tuszując defekty skóry, takie jak: przebarwienia, blizny i plamy pigmentacyjne. Warto pamiętać, że makijaż trwały jest pomocny w odzyskiwaniu pewności siebie oraz naturalnego wyglądu u osób, które z przyczyn zdrowotnych utraciły włoski brwi albo  rzęs.
Kurs makijażu permanentnego uczy wszystkiego od podstaw. Jeżeli masz już jakieś doświadczenie, możesz skorzystać z bardziej szczegółowego szkolenia, które sprawi, że poszerzysz swoje dotychczasowe umiejętności. Makijaż permanentny to idealny sposób, by podkreślać naturalne piękno klientek i ułatwiać im poranną rutynę. Wiedzę w trakcie kursu zdobędziesz pod okiem wykwalifikowanych fachowców. Z kolei ich indywidualne podejście do kursantów sprawia, że ze szkolenia wychodzi się bogatszym o nowe doświadczenia, jak również jest się gotowym do samodzielnej pracy.
W trakcie szkolenia nauczysz się, jak prawidłowo uzyskać najlepsze efekty. Dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o makijażu permanentnym, np. tego, jak przeprowadzić zabieg, by był w pełni bezpieczny; jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegu; jak wygląda gojenie się miejsca zabiegowego oraz ile utrzymuje się efekt po wykonanym zabiegu.
Kursy są podzielone na 2 części – teoretyczną i praktyczną. W trakcie części teoretycznej trenerzy przekazują całą wiedzę dot. makijażu permanentnego i odpowiadają na wszystkie pytania, które nurtują uczestników. Następnie przechodzi się do części praktycznej, w trakcie której ćwiczy się swoje umiejętności na modelkach. Po ukończeniu szkolenia jest się gotowym do wykonywania makijażu permanentnego brwi i innych elementów twarzy.

Metody wykonywania makijażu permanentnego

Dostępna jest bogata oferta kursów makijażu permanentnego (m.in. makijaż permanentny – kurs uzupełniający), w trakcie których kursantów uczy się różnych metod wykonywania mikropigmentacji brwi, ust i oczu. Dostępne są kursy takie jak makijaż permanentny brwi metodą:

 • piórkową;
 • cienia
 • włosa;
 • pudrową;
 • ombre.

Dostępny jest kurs popularnej metody microbladingu, której nauczysz się od podstaw. Dowiesz się, w jaki sposób sprawić, by efekt makijażu permanentnego wyglądał naturalnie oraz był dopasowany do urody danej klientki. By upiększyć usta klientek, warto zdobyć wiedzę na temat różnych stylów makijażu trwałego. Nauczysz się, jak wykonywać prawidłowy rysunek ust. Jest to podstawą każdej techniki, która sprawia, że mikropigmentacja wygląda doskonale. W ofercie znajdziesz metody takie jak:

 • usta Efekt Szminki;
 • usta bezkonturowe Baby Doll;
 • usta Lily Lips;
 • usta Sugar Lip Gloss;
 • usta 3D
 • usta Powder Effect.

Instruktorzy nauczą Cię, dla kogo jest wskazany tego rodzaju makijaż

Trenerzy podczas kursów uczą każdego z przeciwwskazań dot. zabiegu. Każdy, kto w nich uczestniczy, dowie się, ile czasu zajmuje pełne wygojenie się miejsc zabiegowych, po jakim czasie powinno się wykonać dopigmentowanie oraz jak sprawić, aby klientki były w pełni zadowolone po zabiegu.
Nie wiesz, czy można zrobić makijaż trwały przy innych zabiegach medycyny estetycznej, takich jak wypełnianie ust kwasem hialuronowym albo innymi wypełniaczami? Czy można wykonać zabieg w sytuacji, gdy skóra jest poddana działaniu kwasu lub retinolu? Są to bardzo istotne pytania, na które doświadczeni szkoleniowcy chętnie odpowiedzą w trakcie kursów.
Inne popularne kursy, to między innymi kurs masażu, kurs wizażu, kurs stylizacji oprawy oka, kurs piercingu i kurs stylizacji paznokci. Szkolenie prowadzone przez specjalistę to bez wątpienia bardzo cenne doświadczenie, które rozwija wiedzę i umiejętności. Jeśli chcesz być dobrym specjalistą w którejś z wymienionych dziedzin, zapisz się już dziś i podnieś poziom swoich kompetencji!

Exit mobile version