Masaże orientalne, czyli zdrowie i relaks w jednym

orientalny masaż pleców i głowy studio sante warszawa

Masaże orientalne powoli zyskują coraz większą popularność, a każdy, kto ich spróbował, bez wahania stwierdzi, że czuje się po nich wypoczęty i zrelaksowany. Na tym jednak nie kończą się ich zalety, bo stosowane regularnie, mogą bardzo korzystnie wpłynąć na funkcjonowanie całego organizmu. W ofercie coraz większej liczy gabinetów masażu i ośrodków SPA można znaleźć między innymi masaże balijskie, tajskie czy shiatsu. Czym się charakteryzują i dlaczego warto z nich skorzystać?

Rodzaje masaży orientalnych dostępnych na rynku

W nazwach masaży orientalnych najczęściej kryje się informacja o ich pochodzeniu, ale ich charakter i przebieg dla wielu osób pozostaje tajemnicą. Warto więc przyjrzeć się poszczególnym typom, aby wiedzieć jakiego rodzaju usługi należy się spodziewać i jakie pozytywne rezultaty można uzyskać. Oto kilka typów masażów orientalnych:

  • Masaż balijski ? pochodzi z wyspy Bali, gdzie znany i stosowany jest od wieków. Łączy w sobie różne techniki. Oprócz tradycyjnego masażu, masażysta wykonuje również elementy refleksoterapii, czyli uciskanie w określony sposób punktów refleksologicznych na ciele, w celu poprawy funkcjonowania całego ciała, a także aromaterapię  przy  pobudzić  najgłębsze  warstwy mięśni, co zapewnia relaks i odprężenie. Masaż balijski od tradycyjnego masażu relaksacyjnego różni się jednak zasadniczo swoim dobroczynnym wpływem na cały organizm ? poprawia krążenie krwi i pracę układu limfatycznego, przez co wspiera detoksykację, zwiększa ruchomość stawów, pomaga też walczyć z cellulitem oraz wspomaga utratę wagi.
  • Masaż tajski ? wywodzi się z Tajlandii i znany jest tam od czasów starożytnych. Jego celem jest nie tylko odprężenie i zrelaksowanie masowanej osoby, ale również rozciągnięcie ciała, zawiera bowiem elementy pasywnej jogi. Masażysta do wykonania zabiegu używa nie tylko dłoni, ale również przedramion, łokci, a nawet stóp. Podczas masażu osoba masowana przyjmuje, z pomocą masażysty, różne pozycje znane z jogi, które wspomagają rozciąganie i rozluźnianie całego ciała. W masażu tajskim bardzo ważny jest również rytm wykonywanych ruchów, dzięki któremu, pomimo dużej intensywności, masowana osoba czuje się głęboko zrelaksowana i odprężona. Na samej poprawie samopoczucia nie kończy się jednak pozytywne oddziaływanie masażu tajskiego na ciało człowieka. Zabieg ten między innymi uwalnia mięśnie od napięć, pomaga również rozciągnąć mięśnie i więzadła. Pomaga też walczyć ze zmęczeniem, a nawet przewlekłymi bólami głowy i bólami migrenowymi.
  • Masaż shiatsu ? jest to stosunkowo nowa technika masażu, opracowano ją bowiem w pierwszej połowie XX wieku w Japonii. Często mówi się, że masaż shiatsu jest akupunkturą bez użycia igieł. U podstaw tego masażu leży przekonanie, że wszystkie dolegliwości fizyczne wynikają ze złego przepływu energii. Celem masażu jest odblokowanie kanałów energetycznych i umożliwienie energii, by swobodnie przepływała przez ciało, dzięki którym odzyskuje się sprawność i dobre samopoczucie. Wymaga to nie tylko znajomości technik tego masażu orientalnego, ale również anatomii. Masaż shiatsu można wykonywać, aby zrelaksować się i odprężyć, ale przynosi on przede wszystkim wiele korzyści dla ciała, a stosować go można zarówno  w celach profilaktycznych, bo wspomaga organizm w naturalnych procesach odnowy, jak i w walce z konkretnymi dolegliwościami, na przykład bólem pleców. Przez akupresurę korzystnie wpływa też na organy wewnętrzne takie jak żołądek, wątrobę, płuca czy jelita.

Powyższe przykłady, to tylko kilka typów masażu orientalnego. Tego rodzaju usługi oferuje coraz więcej ośrodków SPA. Wybierając miejsce, w których chciałoby się skorzystać z zabiegu, warto sprawdzić, kto wykonuje taki masaż i jakie są kwalifikacje masażysty. W przypadku masaży orientalnych najlepiej wybrać specjalistów, którzy uczyli się ich w krajach, z których wywodzą się te formy zabiegu.  Przykład takiej oferty można znaleźć między innymi pod tym linkiem – https://www.studiosante.pl/masaze-orientalne-studio-sante/. Takie referencje masażysty gwarantują, że masaż zostanie wykonany poprawnie, a jego efekty będą długotrwałe.

Nie tylko masaż orientalny

Decydując się na ofertę Studio Sante, można liczyć na o wiele szerszy zakres zabiegów relaksacyjnych, upiększających czy zdrowotnych. Skorzystać można tam również z szerokich możliwości, które oferuje strefa saun ? oprócz popularnych sauny fińskiej czy łaźni parowej, dostępna jest również biosauna, Ganbanyoku – japońska sauna skalna, złota wypoczywalnia Goldarium i wiele innych atrakcji. Przygotowano również możliwość skorzystania z kolagenowej terapii światłem, która korzystnie i odmładzająco działa na skórę. Z pełną gamą możliwości, którą oferuje Studio Sante można zapoznać się na stronie ? www.studiosante.pl.


Grafika: zdjęcie klienta
Artykuł sponsorowany