Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzyOczyszczanie twarzy jest sprawą ogromnie ważną. Warto wiedzieć, że czasem ?standardowe? zabiegi wykonywane w domu i choćby najwyższa dbałość o higienę nie wystarczą, aby skóra twarzy była odpowiednio oczyszczona. Dlatego też raz na jakiś czas dobrze jest zainwestować w wizytę u profesjonalnej kosmetyczki.
 Oczyszczanie twarzy ? dla kogo?

Absolutną nieprawdą jest to, że na oczyszczanie twarzy do salonu kosmetycznego powinny kierować swoje kroki wyłącznie osoby borykające się z takim problemem jak tak zwana cera trądzikowa czy też bardzo tłusta. Owszem, każdy, kto taką właśnie cerę posiada, powinien zadbać o jej odpowiednią pielęgnację i tutaj profesjonalne oczyszczanie jest jak najbardziej wskazane, ale nie tylko w tym przypadku. W równej mierze od właściwą kondycję skóry powinny zadbać osoby posiadające cerę suchą, naczynkową i po prostu ?normalną?. Kosmetyczka sama oceni rodzaj problemu i dobierze odpowiednie środki.

Jakie zabiegi?

Podstawowym i jednym z najbardziej popularnych zabiegów (bo też zazwyczaj najtańszych) jest zabieg manualnego oczyszczania twarzy. Przychodząc na taki zabieg, oczywiście nie wykonujemy makijażu, bowiem kosmetyczka i tak będzie musiała go zmyć. Pierwszym elementem zabiegu jest zazwyczaj peeling, dzięki któremu pozbywamy się zrogowaciałego naskórka. Następnie kosmetyczka aplikuje preparat, który ma działanie zmiękczające oraz rozszerza pory (na przykład przy pomocy strumienia pary). Manualne oczyszczanie polega na tym, że kosmetyczka usuwa ręcznie (w rękawiczkach jednorazowego użytku) wszystkie zanieczyszczenia. Robi to jednak w odpowiedni sposób, aby nie uszkodzić skóry. Po zakończeniu oczyszczania konieczne jest nałożenie na skórę specjalnych preparatów, które mają działanie łagodzące oraz przeciwzapalne.

Doskonałym zabiegiem oczyszczającym jest także mikrodermabrazja – przykładowo wodna, która polecana jest do skóry bardzo wrażliwej, naczynkowej lub diamentowa będąca idealnym rozwiązaniem dla skóry tłustej, trądzikowej. W walce o piękną, zdrową skórę twarzy świetnie radzi sobie również laser, ale jest to zabieg nieco droższy. Ponadto warto skorzystać z metody ultradźwięków.