Morgan & Möller – ponadczasowy beton

Timeless_04 Linia Timeless

Wraz z duchem czasu, stare i dobrze znane materiały aranżacyjne nie odchodzą w zapomnienie. Stają się bardziej funkcjonalne i zaskakują możliwością ponownego wykorzystania. Tak też sytuacja ma się z betonem, który bez pardonu wkrada się we wnętrza w postaci mebli, dodatków, które bez wahania można nazwać wręcz dziełami sztuki. Udowadniają to produkty marki Morgan & Möller, a zwłaszcza linia mebli Timeless.

Morgan&Möller to młoda polska marka płyt oraz dizajnerskich mebli i akcesoriów wykonanych z betonu architektonicznego, materiału o ogromnych możliwościach projektowych, coraz chętniej wykorzystywanego w Polsce. Meble marki Morgan & Möller stanowią nie lada gratkę zarówno dla tych, dla których funkcjonalność i wytrzymałość mebli jest najważniejsza, jak i dla tych, którzy cenią sobie modny minimalizm i możliwość kreatywnego, niesztampowego podejścia do aranżacji salonu, sypialni czy biura. Stary budulec w nowym wydaniu ? beton architektoniczny – który jeszcze nigdy nie był tak ciekawy i praktyczny.

Timeless2A zaczęło się od fotela

Jest najbardziej towarzyskim ze wszystkich mebli w domu. Jego kształtna sylwetka i funkcjonalne zastosowanie znajdą uzasadnienie użycia w każdym pokoju – salonie, sypialni, gabinecie, ale także w przestrzeniach bardziej publicznych, takich jak: biuro czy poczekalnia. Mowa o fotelu, spadkobiercy królewskiego dostojeństwa.

Wśród projektantów i designerów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, jako plastyczny przedmiot codziennego użytku, który może stawać się także dziełem sztuki. W taki też sposób projektanci linii Timeless marki Morgan & Möller z betonu architektonicznego potraktowali zarówno sam fotel, a także całą serię: sofę, stolik i szezlong oraz drobne dodatki aranżacyjne. Cała linia została starannie zaprojektowana łącząc elementy z betonu architektonicznego z ciepłym jesionowym drewnem i naturalnymi tkaninami ? m.in. wełną, skórą, bawełną. Projekty nawiązują do najlepszej tradycji skandynawskiej architektury wnętrz i polskiego modernizmu z lat 60-tych. Podstawę konstrukcji przedmiotów stanowi beton architektoniczny uzupełniony drewnianymi nóżkami i poduchami obitymi tkaniną. Meble charakteryzuje wyszukany dizajn i funkcjonalność – elementy składowe zaprojektowane z myślą łatwego montażu  i demontażu.

Dobry, bo z betonu

Kolekcje całej marki Morgan & Möller prezentują beton architektoniczny jako budulec wytrzymały, plastyczny, a także funkcjonalny i niewymagający specjalnej konserwacji. Te cechy zdecydowanie górują nad typowymi, drewnianymi meblami. Meble i akcesoria dekoracyjne marki Morgan & Möller ? to niezwykle oryginalne produkty – komentuje Joanna Ciecierska, stylistka marki Morgan & Möller  – odmieniające a nawet redefiniujące wnętrze. To produkty idealne dla miłośników odważnych, niecodziennych rozwiązań architektonicznych, wykonywane na zamówienie, według indywidualnych projektów klientów.