Biżuteria dobrze dopasowana

jak dbać o biżuterięBezdyskusyjne jest stwierdzenie, że wybierając biżuterię powinnyśmy kierować się przede wszystkim naszą intuicją oraz własnym stylem, w którym czujemy się najbardziej swobodnie. Niemniej jednak nie można zapomnieć o kilku kluczowych zasadach dobierania dodatków istotnie wpływających na całość stylizacji i ocenę naszego wizerunku.

Według własnej wizji
Czasem z trudem przychodzi nam odnalezienie wymarzonego wisiorka czy idealnej bransoletki w gąszczach drobiazgów oferowanych nam przez sklepy sieciowe. Naprzeciw wymagającym klientkom ceniącym sobie indywidualizm wychodzi marka Mokobelle, która udostępnia na swojej stronie internetowej konfigurator biżuterii. To fantastyczne narzędzie dla wszystkich twórczych pań chcących zlecić profesjonalistom część rzemieślniczą procesu produkcji ozdoby według własnego projektu.

Nie powinnaś bać się przy tym ekstrawaganckich łączeń. Już dawno pełne zestawy, takie jak komplet kolczyków, wisiorka i bransoletki stał się passé. Obecnie furorę robią łączenia różnych materiałów, takich jak filc i złoto czy kamienie szlachetne i plastik. Równie ciekawe są wszelkie naturalne formy, np. elementy drewna, roślin.

Kształt dekoltu
Warto przy tym pamiętać, że istotny jest rodzaj dekoltu, do którego planujemy dobrać ozdoby. W przypadku sukienek z lekko zakrytymi ramionami oraz dekoltów w kształcie litery ?V? doskonale pasował będzie krótki naszyjnik (np. z delikatną perłą), bądź też oplatająca szyję kolia pereł. Obecnie taka forma tego szlachetnego materiału jest najmodniejsza-im więcej, tym lepiej. Ten wariant będzie jednak korzystny dla wybranych, czyli dla pań o długiej i smukłej szyi, które chcą zniwelować uczucie odkrytych ramion.

Inne wyznaczniki
Fryzura jak i owal twarzy mają niemałe znaczenie przy wyborze kolczyków. Krótkie lub upięte włosy nie przyćmią drobnych wkrętek, zaś długie i rozpuszczone będą współgrały z wiszącymi, masywnymi kolczykami. Sprawdzą się one zarówno w przypadku kwadratowej jak i okrągłej twarzy. Trójkątne, ostre rysy załagodzą zaś okrągłe formy wpinane w uszy.