Mount Lavinia pomnik zakazanej miłości

Najpiękniejsze miejsca na świecie często mają też piękną historię. Dziś specjalnie dla internautów opowiadamy o uroczym zakątku Cejlonu. Mount Lavinia to pięciogwiazdkowy hotel, który  jest symbolem miłości i porozumienia. Oferuje swoim gościom coś więcej niż ekskluzywne apartamenty. Jego tradycja i ponad 200u letnia historia sprawiają, że pobyt w tym luksusowym hotelu jest niezapomnianym przeżyciem.

mount lavinia

XIX wieczna sceneria: olśniewająca biel kolonialnej willi, złota plaża i potężny ocean z hukiem rozbijający się o skały u podnóża budowli.

Tak mógłby zacząć się niezły film o miłości, wojnie i rozterkach duszy nieprzeciętnej osoby. Nie jest to jednak scenografia filmowa tylko rzeczywisty zakątek zagubionej na oceanie Spokojnym wyspy Cejlon, zwanej również łzą z policzka Indii.

Historia naszego zakątka, a właściwie majestatycznych kolonialnych zabudowań dziś stanowiących luksusowy hotel, rozpoczyna sie w roku 1805, gdy nowo mianowany wice gubernator wyspy – sir Thomas Maitland obejmuje swoje obowiązki. Szybko nurzy go sztywna etykieta i setki śledzących go ludzkich spojrzeń. Postananawia wybudować sobie okazały dom, położony w oddaleniu od stolicy Cejlonu – Kolombo. Dom, który byłby stosowny do jego pozycji, a zarazem chroniłby przed zawistnymi spojrzeniami.

pięciogwiazdkowy hotel

Sir Thomas rusza w podróż dookoła Kolombo i dociera do wsi Galkissa a widok zapiera mu oddech. Tu na cyplu wysuniętym w morze znajduje wymarzone miejsce dla jego siedziby. Przepiękna rezydencja w stylu kolonialnym powstaje w 1806 roku.

Sri Lanka

Król Tom (zwany tak przez mieszkańców wyspy) urządza w willi przyjęcia uświetniane tańcami ludowymi tubylców. Pewnego wieczoru do domu sir Thomasa przybywa lankijska tancerka o barwnym imieniu – Lovinia. Gubernator zakochuje się w niej bez pamięci i wkrótce wywiązuje się między nim a tancerką sekretny romans.

Hotel w pobliżu kolombo

Lovinia Aponsuwa, namiętna miłość gubernatora Cejlonu wywodziła się z rodziny, w której do krwi syngaleskiej (najliczniejsza grupa ludzi zamieszkujących dziś Sri Lankę) wmieszała się krew pierwszych kolonialnych władców wyspy – Portugalczyków. Z tego powodu rodzina Aponsuwa wykluczona była ze społeczności „porządnych” Syngalezów i niezbyt mile widziana przez brytyjskich najeźdźców. Mieszkała więc Lovinia w chacie rybackiej nieopodal willi gubernatora i wieczorami przemykała się do piwnic pod domem by spotykać swojego angielskiego kochanka.

Ceylon

Po jakimś czasie sir Thomas zapadł na zdrowiu i postanowił wrócić do ojczyzny. Nie zapomniał jednak o swojej wielkiej miłości i odjeżdżając podarował Lovinii ziemię wraz ze znajdującymi się na niej zabudowaniami.

hotele kolombo

Na cześć pięknego uczucia i urody rozbudzającej zmysły wspaniałą posiadłość sir Thomasa tubylcy nazwali Mount Lavinia. Niedługo potem okoliczna wieś, która dziś jest sporym miasteczkiem, również przyjęła tę nazwę.

luksusowy hotel Mount Lavinia

Willa została rozbudowana i przekształcona w bajeczny hotel. Śmiało można stwierdzić, że jest to najpiękniejszy i najbardziej ekskluzywny hotel na wyspie. Poza tym jest w nim coś czego nie da się kupić ani wynająć. Tradycja, poszanowanie odmiennych kultur i miłość życia.

pięciogwiazdkowy hotel Mount Lavinia