Dobra lodówka do małej kuchni

paskudne zdjęcieW niewielkiej kuchni często trzeba iść na ustępstwa, aby urządzić ją ładnie i funkcjonalnie. Jednym z tych sprzętów, którego ustawienie często sprawia dużo problemów, jest lodówka. Jaki model sprawdzi się w małym aneksie lub kuchni w kawalerce?

Przede wszystkim przy doborze odpowiedniej lodówki trzeba podjąć decyzję, jaki jej rozmiar będzie najlepszy. Gdy w mieszkaniu żyje kilka osób, wtedy potrzebny będzie większy model, gdy z kolei tylko jedna czy dwie osoby, wtedy wystarczy mniejszy ? pomyśl wobec tego o tym, ile przestrzeni w lodówce potrzebujesz.

Gdy przestrzeni jest mało, wówczas dobrym rozwiązaniem może być zakupienie lodówki podblatowej wyposażonej także w zamrażalnik ? można ją wtedy schować pod blat i oszczędzić miejsce. Jeśli jednak potrzebujesz większej lodówki, trzeba będzie zdecydować się już na większy model ? lodówki tego rodzaju można kupić w wysokości od około 160 cm do ponad 200 cm.

Gdy decydujesz się na zabudowę kuchni na wymiar, wtedy warto pomyśleć o modelu do zabudowy ? lodówka może wtedy znaleźć się w meblach, które mogą być zabudowane do samego sufitu, co pozwoli na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni nad i pod sprzętem. Lodówki do zabudowy są jednak droższe od tych wolnostojących, podobnie jak meble na wymiar, więc przelicz swój budżet przed rozpoczęciem wykańczania lub remontu kuchni.

Jaka jeszcze powinna być dobra lodówka przeznaczona do małej kuchni? Warto zwrócić uwagę na jej klasę energetyczną, aby nie pobierała zbyt dużo prądu, wyposażenie wewnętrzne, aby przechowywanie jedzenia było łatwiejsze. Plusem będą też dodatkowe funkcje, na przykład No Frost, która zapobiega osadzaniu się szronu, a także funkcja Multi AirFlow, dzięki której powietrze w urządzeniu cyrkuluje, co przekłada się na większą świeżość produktów.

Dobre lodówki przeznaczone do małych kuchni można obecnie kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i również tych internetowych. W wyborze mogą ci również pomóc zamieszczane w sieci opinie i recenzje różnych modeli lodówek.