Najpiękniejsze plaże na świecie

W Polsce zima w pełni i na pewno nie brakuje osób, które marzą o wypoczynku w ciepłym kraju, gdzie nie ma mowy o śniegu, a piaszczyste plaże zapierają dech w piersiach. Podpowiadamy, gdzie warto udać się na taki odpoczynek od codzienności i brzydkiej aury.

Taka wycieczka gwarantuje niezapomniane przeżycia. Zaczynamy!

plaża na Seszelach

Seszele

W tropikalnym klimacie wschodniego wybrzeża Afryki, gdzie na wyspach poznać można wiele odmiennych kultur, a wypoczynek zapewniają spokojne plaże, łatwo da się poczuć jak w raju.

plaża w Rio de Janeiro

Ipanema, Rio De Janeiro

Ipanema to dzielnica położona w południowej części Rio De Janeiro, która jest stolicą kultury, oferującą galerie obrazów, sztuki teatralne i wykwintne restauracje. Ponadto Travel Channel określił plażę Ipanemy jako najseksowniejszą na świecie.

plaża na Malediwach

Malediwy

Malediwy leżące na obszarze Oceanu Indyjskiego zawsze są popularnym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych. Zawdzięczają to niebieskiemu niebu, przejrzystej wodzie i złotemu piaskowi, które charakteryzują tamtejsze plaże. Poza tym, Malediwy odznaczają się cudownym brzegiem morza, gdzie na wodzie gromadzą się luminescencyjne mikroskopijne organizmy.

plaże Hiszpanii

Ribadeo, Hiszpania

Nieco inna od poprzednich jest plaża o nazwie The Beach of Cathedrals. Wyróżnia się widokami i wyjątkowymi formacjami geologicznymi. W czasie odpływu wydaje się wręcz, że wyrastają one z powierzchni piasku. Uroku temu miejscu dodaje także przeważający odcień zieleni w krajobrazie.

Bahamy plaża

Różowe plaże, Bahamy

Odpoczynek na różowym piasku plaż należących do Harbour Island to idealny cel podróży dla zakochanych. Romantyczny nastrój zapewni nie tylko kolor i miły dotyk otaczającego podłoża, ale także ciepła woda i przyjemny klimat.

plaża w Saint Martin

Plaża Maho, Saint Martin

Jeśli liczycie na dodatkowe atrakcje poza opalaniem i spacerami, Plaża Maho na Karaibach to idealnie miejsce dla was. Kilka razy dziennie cisza mącona jest bowiem przez lądujące i startujące samoloty, ponieważ tamtejsze lotnisko mieści się zaledwie po drugiej stronie wąskiej ulicy.

plaża Zielony Przylądek

Republika Zielonego Przylądka

Miejsce to słynie ze wspaniałych piasków i niebieskich wód dookoła wysp. Wybrzeża wyglądają na niezamieszkane, a niedaleko znajdują się zielone krajobrazy i skały wulkaniczne. Oaza ciszy i spokoju.

plaża w Islandii

Jokulsarlon, Islandia

Niezapomniane wrażenia oferują też plaże nieleżące w tropikalnym klimacie. Dobrym przykładem jest Islandia, gdzie jest dużo chłodniej ale pięknych widoków nie brakuje. Nazwa jeziora Jokulsarlon nawiązuje do laguny lodowcowej. Krystalicznie czysta woda i czarne, wulkaniczne piaski dookoła jego wybrzeża to główne uroki tego zakątka. Warto też wspomnieć, że nocami niebo przybiera magiczny, zielony kolor?

plaże na Hawajach

Punaluu, Hawaje

Plaża w Punaluu to pozycja dla wielbicieli czarnego piasku. Jest wiele podobnych miejsc, ale powszechnie właśnie ta część Hawajów uważana jest za najpiękniejszą i najbardziej popularną wśród plaż tego typu.

plaża w Kaliforni

Pfeiffer Beach, Kalifornia

Wybrzeża kalifornijskie to zbiorowisko urokliwych plaż, a jedną z najlepszych jest Pfeiffer Beach. Ale ostrzegamy, odnalezienie najsławniejszego elementu, czyli wyjątkowej skały widocznej na fotografii, nie jest łatwe i być może nie obejdzie się bez przewodnika.

plaża Portugalia

Algarve, Portugalia

Tereny wokół tej części Portugalii są pagórkowate. Znajduje się tutaj też zapierający dech w piersiach tzw. Benagil Sea Cave, formacja skalna, która wytworzyła się samoczynnie i otoczyła plażę w tajemniczym uścisku.

plaża w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia

Ciepła woda na plaży w Nowej Zelandii pozwala turystom stworzyć własne Spa przy pomocy małej łopatki. Geotermiczne warunki ogrzewają wodę nawet do 64 stopni Celsjusza.

plaża Pig  Bahamy

Pig Beach, Bahamy

Na naszą rozkładówkę wracają Bahamy. Tym razem jednak w bardziej unikalnym kontekście. Polecamy plażę zamieszkałą przez 20 dzikich świń, które regularnie widywane są na wyspie zarówno na lądzie, jak i w czasie zażywania kąpieli w wodzie. Tak naprawdę nikt nie wie skąd się tam wzięły.

najpiękniejsze plaże

Scala Dei Turchi, Włochy

Scala Dei Turchi to biały klif wapienny, który wytworzył się po wielu latach erozji wywołanej falami. Biała maź, która pokrywa klif, wpływa ponoć korzystnie na skórę.

najpiękniejsze plaże

Whitehaven Beach, Australia

Na liście nie mogło zabraknąć Australii, która słynie przecież z pięknych krajobrazów. Jedną z najciekawszych plaż jest Whitehaven Beach, leżąca w sercu Wielkiej Rafy Koralowej.