Last Minute ? najciekawsze kierunki podróży

last minute
Zagapiłeś się z planowaniem wczasów? Jeszcze nic straconego, w wielu biurach podróży funkcjonują oferty Last Minute. Co prawda wybór jest mniejszy, niż przy rezerwacji pół roku wcześniej, za to ceny wyraźnie niższe. Co więcej, nadal jest okazja na zorganizowanie sobie wakacji w naprawdę ciekawych regionach.

Ofert last minute, które można ?upolować?, jest sporo. Co więcej, są one mocno zróżnicowane ? można znaleźć zarówno wycieczki do europejskich stolic, jak i do egzotycznych zakątków świata. Jeżeli zastanawiasz się, za którymi z nich warto się rozglądać, mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Portugalia

To leżące na zachodnim skraju Półwyspu Iberyjskiego państwo potrafi cieszyć zarówno ciepłym klimatem, jak i spokojem jego mieszkańców. Leniwa atmosfera, jaka towarzyszy zwiedzaniu tutejszych miast, podobnie jak historia, która im towarzyszy, pozwalają oderwać się myślami od wszystkich bieżących problemów.

Obok urokliwej Lizbony, warto odwiedzić także Przylądek Roca, stanowiący najdalej wysunięty na zachód skrawek Europy oraz Fatimę ? miejsce licznych pielgrzymek.

Egipt

Kraj ten cieszy się sporą popularnością wśród osób polujących na wycieczki last minute. Trudno się dziwić, skoro jest wprost idealny, by nacieszyć się słońcem i ciepłem ? i to bez względu na to, jaka pogoda panuje akurat w Polsce.

Co jednak ważniejsze, Egipt pozwala na zobaczenie na żywo starożytnych budowli, które od wieków (żeby nie powiedzieć tysiącleci) pobudzają ludzką wyobraźnię. Piramidy, ruiny Abu Mena, świątynie w Memfis, czy gigantyczny posąg Sfinksa ? to tylko część historycznych cudów, które można tu podziwiać.

Skandynawia

Myśląc o wakacjach, rzadko rozważa się kierunek północny. Tymczasem region ten potrafi niejednemu turyście zawrócić w głowie. Norweskie fiordy, czy szwedzkie lasy, są naprawdę pięknymi terenami, które na żywo okazują się dużo wspanialsze, niż oglądane na zdjęciach. Z kolei w miastach (które zaskakują ilością przestrzeni) można zwiedzić niejedno muzeum, przybliżające niezwykle barwną historię Skandynawii i jej mieszkańców.

Paryż, Cypr, Chorwacja?

Możliwości jest znacznie więcej ? trzeba jednak na bieżąco śledzić oferty dostępne w biurach. W niektórych jest ich tylko kilka w danej chwili, w innych, można wybierać wśród kilkuset pozycji. Czy warto? Naszym zdaniem tak!

artykuł sponsorowany