Najpopularniejsze turnieje esportowe 2022

Najpopularniejsze turnieje esportowe 2022

W ciągu kilku, może kilkunastu, ostatnich lat, gry wideo zmieniły się z zabawy dla dzieci w całkiem poważne zajęcie. Pojawili się profesjonalni gracze, dla których granie w gry wideo stało się sposobem na życie i zarabianie pieniędzy. Takich graczy można bez problemu porównać do sportowców. Podobnie jak ci trenują, łączą się w kluby i drużyny oraz rywalizują ze sobą w turniejach. Turniejach, które bardzo szybko zmieniły się z małych spotkań entuzjastów konkretnej gry, w ogromne wydarzenia, w których pule nagród osiągają wartości milionów dolarów. To właśnie na tych największych turniejach skupimy się w tym artykule.

Obstawianie

Duży turniej esportowy ma wiele wspólnego z dużym wydarzeniem sportowym, jak przykładowo mistrzostwa świata w piłce nożnej. Tak samo rywalizują w nim drużyny z całego świata, są faworyci i czarne konie, zwycięzcy i przegrani, a co więcej, emocje, które towarzyszą meczom esportowym są nie mniejsze, niż te podczas tradycyjnych spotkań, a czasem wręcz są większe, bo mecze esportowe często są bardziej dynamiczne i więcej się w nich dzieje. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby obstawiać mecze podczas turniejów esportowych. W ostatnich latach pojawiło się sporo wirtualnych kasyn jak bet kasyno i bukmacherów, którzy oferują zakłady nie tylko na tradycyjne sporty, ale i na wydarzenia sportowe w wirtualnym świecie.

2022 FIFAe World Cup

W tym roku odbywają się nie tylko mistrzostwa świata w tradycyjnej piłce nożnej. Pomiędzy 14 a 17 lipca tego roku w Kopenhadze odbędą się też mistrzostwa świata w elektronicznej wersji piłki nożnej, czyli grze FIFA. W turnieju weźmie udział 32 zawodników z całego świata, którzy rywalizowali będą o nagrody o łącznej wartości 500 tysięcy dolarów. Do turnieju zgłosić mógł się każdy. Zapisywać można było się od 4 października 2021 roku do 31 grudnia 2021 roku. Do turnieju zakwalifikowały się osoby, które pokonały swoich lokalnych rywali, dotarły do rangi Elite Division i odblokowały tryb turniejowy. Najlepsze 32 osoby z nich wezmą udział w turnieju, który wyłoni najlepszego gracza w FIFĘ w 2022 roku.

The International 2022

To największy turniej esportowy skupiający fanów popularnej gry DOTA 2. Tegoroczna edycja odbędzie się w Singapurze, a pula nagród wyniesie aż 1,600,000 dolarów. Drużyny z całego świata ostatnią szansę na zakwalifikowanie się będą miały w turnieju ostatniej szansy, który odbędzie się pomiędzy 8 a 12 października. Od 15 października rozpocznie się już właściwy turniej. Do 18 października potrwa faza grupowa, w której rywalizowało będzie ze sobą 20 drużyn. Nagrodą za wyjście z fazy grupowej będzie udział w fazie PlayOff, która odbędzie się w SunTec w Singapurze. Ta faza będzie rozgrywana pomiędzy 20 a 23 października i jeszcze bardziej zmniejszy liczbę rywalizujących drużyn. Drużyny, które przetrwają, spotkają się na zadaszonym stadionie w Singapurze, gdzie w dwudniowym turnieju poznamy najlepszą na świecie drużynę w DOTA 2. Rozstrzygający turniej i najważniejsza część całego wydarzenia odbędzie się w 29-30 października tego roku.

CS:GO Blast Premier — World Final

To stosunkowo świeży turniej. Jego pierwsza edycja odbyła się bowiem w 2020 roku i od początku wywołała duże emocje wśród fanów gry CS:GO na całym świecie. Jest to jeden z najbardziej ekscytujących turniejów esportowych na świecie. Tegoroczny finał rozgrywek odbędzie się w Abu Dhabi w dniach 14-18 grudnia, a pula nagród wyniesie okrągły milion dolarów. Grudniowy finał będzie kulminacyjnym momentem dwóch rund rozgrywek. Pierwszej wiosennej rozgrywanej od stycznia do czerwca i drugiej jesiennej, rozgrywanej od sierpnia do listopada. Drużyna, która okaże się najlepsza, dostanie do podziału pół miliona dolarów i będzie mogła mówić o sobie, że jest najlepsza na świecie.

Intel Extreme Masters Season XVI — Katowice

To największy turniej esportowy, który jak do tej pory odbył się w Polsce. W lutym tego roku w katowickim spodku spotkały się 24 najlepsze drużyny esportowe specjalizujące się w pierwszoosobowej strzelance Counter Strike. Jedną z drużyn w turnieju była esportowa sekcja Wisły Kraków. Niestety krakowska drużyna odpadła już w pierwszej rundzie. Najlepsza okazała się międzynarodowa drużyna o nazwie FaZe Clan, w której grali reprezentanci Łotwy, Kanady, Danii, Estonii, Australii i Szwecji. Nagrodą dla zwycięzców był tytuł najlepszej drużyny świata i nagroda pieniężna w wysokości 400 tysięcy dolarów. Łączna suma nagród w turnieju wyniosła milion dolarów.

Podsumowanie

Jak więc możesz zauważyć, turnieje, w których zawodnicy rywalizują ze sobą w grach komputerowych, mimo że wielu przedstawicielom starszego pokolenia mogą wydawać się śmieszne, są poważnymi imprezami. Pisaliśmy o turniejach, w których pule nagród sięgały miliona dolarów. Nie są to jednak najwyższe pule nagród, przykładowo w turnieju, który nie znalazł się w naszym zestawieniu, a którym jest Apex Legends Global Series: 2022 Championship, pula nagród ma wynieść 5 milionów dolarów. Są to więc ogromne imprezy, które wywołują nie mniejsze emocje, niż tradycyjne imprezy sportowe i przyciągają mnie mniejszą publiczność.

Exit mobile version