Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej dla pań

Zabiegi medycyny estetycznej są coraz popularniejsze w naszym kraju. Oczywiście nie chodzi o to, by skoncentrować się na swoim wyglądzie i zajmować się jedynie poprawianiem urody. Jeśli jednak istnieje możliwość, by nasze ciało i twarz wyglądały lepiej, to czemu nie zafundować sobie takiego zabiegu? Oczywiście zawsze z umiarem i rozsądnie. Jakie są najpopularniejsze, najczęściej wykonywane zabiegi medycyny estetycznej? Warto zobaczyć.

Mezoterapia igłowa

Jest to zabieg małoinwazyjny, skierowany do osób mających problemy z cellulitem, rozstępami, siniakami pod oczami, drobnymi zmarszczkami. Przynosi również dobre efekty w leczeniu blizn potrądzikowych i przeciwdziała starzeniu się skóry. W czasie zabiegu lekarz medycyny estetycznej dobiera odpowiednią substancję, a następnie wykonuje serię precyzyjnych nakłuć igłą, wprowadzając substancję podskórnie i śródskórnie. Zabieg jest bezbolesny, a jeśli istnieje obawa, że  może wystąpić delikatny ból, lekarz stosuje znieczulenie punktowe w postaci kremu znieczulającego. Lekarz wstrzykuje osocze bogato płytkowe albo kwas hialuronowy z witaminami lub z aminokwasami, dodatkowo mikroelementy, za pomocą specjalnych igieł lub pistoletu medycznego. Zabieg ma nawilżyć skórę, ograniczyć wydzielanie sebum, zlikwidować zmarszczki mimiczne, dobrze wykonturować twarz. Efekty widać już po kilku dniach. Zabieg jest bardzo polecany przez klientki, które się mu poddały.

Powiększanie ust

Idealne usta to jeden z atutów kobiety. Jeśli natura w tym względzie nie wykonała dobrze swojej pracy, może warto zastosować zabieg powiększania ust? Jest to jeden z najczęściej wykonywanych i popularnych zabiegów. Ostatnio zmieniły się potrzeby klientek. Moda na mocno powiększone usta powoli mija, a panie oczekują niewielkiego powiększenia ust i delikatnego zarysowania ich konturów. Usta mają wyglądać świeżo i ponętnie, ale naturalnie. Nie mogą dominować na twarzy, a tworzyć harmonijną jedność. Najczęściej do powiększania i konturowania ust stosuje się kwas hialuronowy, który daje błyskawiczne efekty. Ostatnio, dużym zainteresowaniem cieszy się wypełnianie ust własnym tłuszczem.

Liposukcja

Utrzymanie prawidłowej wagi to jedno z najtrudniejszych wyzwań przed jakim stają wszystkie panie. Dieta, aktywność fizyczna to podstawa, ale co zrobić, kiedy tłuszcz ulokował się w podbródku, na udach lub na brzuchu i absolutnie nie da się go usunąć? Odpowiedzią na ten problem jest zabieg liposukcji. Liposukcja polega na odsysaniu tłuszczu, aby odpowiednio wymodelować sylwetkę i nadać jej wymarzonych proporcji. Zabieg daje długotrwałe efekty – tkanka tłuszczowa przy odpowiednich staraniach nie odnawia się, a tłuszcz można wykorzystać do innych zabiegów medycyny estetycznej. Przed zabiegiem lekarz stosuje znieczulenie, następnie nacina skórę w wytypowanych miejscach i wkłada tam specjalną rurkę. To przez nią dochodzi do rozdrabniania tłuszczu, który jest następnie wysysany. Po zabiegu zakładany jest specjalny uciskowy strój, zdejmowany po dwóch, trzech tygodniach. Jest to zabieg chirurgiczny, bezpieczny dla pacjentki. Przed każdym zabiegiem należy przejść kwalifikację lekarską.

Botoks na zmarszczki

Jedną z największych bolączek kobiet są zmarszczki. Skóra niektórych pań dość długo pozostaje nieskazitelna, a u innych bardzo szybko pojawiają się zmarszczki. Na szczęście obecnie nie trzeba czekać bezczynnie. Są zabiegi, dzięki którym skóra odzyska młodzieńczy wygląd. Zmarszczki można wypełnić botoksem, który jest także nazywany eliksirem młodości. Jest też znany pod mniej efektowną nazwą jako jad kiełbasiany. Preparat jest substancją pozyskaną z toksyny botulinowej i pozwala na szybkie odmłodzenie skóry. Botoks wprowadza się pod skórę za pomocą cienkiej igły. Botoks powoduje zablokowanie ruchu mięśnia w miejscu, gdzie substancja została wprowadzona. To w konsekwencji prowadzi do wygładzenia rysów twarzy, likwidacji tzw. kurzych łapek i zmarszczek mimicznych. Korekta zmarszczek jest zabiegiem dość szybkim i nieskomplikowanym. Botoks jest wykorzystywany również przy likwidacji nadpotliwości stóp i dłoni, leczeniu hemoroidów.

Do wykonania opisanych zabiegów potrzebny będzie profesjonalny sprzęt, na przykład kombajn kosmetyczny. Zobacz wielofunkcyjne urządzenia medyczne na MedikaPoland.pl

Exit mobile version