Obudź swój ogród z zimowego snu!

Wiosna to doskonałym czas na wprowadzanie zmian w wyglądzie i architektonice ogrodu. Wbrew pozorom wcale nie muszą być to zmiany związane bezpośrednio z florą, czy zagospodarowaniem przestrzeni. Równie spektakularny efekt może dać bowiem wybór odpowiednich mebli ogrodowych. Nie możliwe? Możliwe, a wręcz pożądane w myśl nowoczesnej architektoniki terenów zielonych.

wyprzedaż mebli ogrodowych

Obecnie wzornictwo w zakresie tego typu meblarstwa jest bardzo bogate, a wczesne miesiące wiosenne to zazwyczaj czas obniżek w centrach ogrodniczych. Wspomniana wyprzedaż mebli ogrodowych jest niezwykłą okazją do zdobycia prawdziwych perełek, tym bardziej, że w tym sezonie producenci nie stawiają nuż na prostotę wyściełanych metalowych leżaków i plastikowych stolików. Obecnie wracają do łask meble stylizowane na ciężkie, ciosane chłopskie ławy i stoły, choć trzeba przyznać, że ze względu na wygodę, lekkość i trwałość popularnością cieszą się także mniej masywne propozycje z drewna. Są to przede wszystkim składane krzesła, ławki werandowe i leżaki. Jednak wymagający odbiorcy znajdą w tegorocznej ofercie również bardziej wyrafinowane propozycje, nawiązujące do estetyki Dalekiego Wschodu i sztuki secesji. Mowa tu o ażurowych, zgrabnych meblach ogrodowych o fantazyjnej linii, przywodzącej na myśl japońską estetykę. Tego typu stolik kawowy, czy huśtawka usytuowana pod pergolą mogą stanowić bezcenną ozdobę zielonej przestrzeni. Jeśli ktoś preferuje rodzime klimaty, to dobrym rozwiązaniem wydają się ponadczasowe meble plecione z wikliny. Rozłożyste fotele, ławeczki z oparciem, czy stoliki kawowe ze szklanym blatem nie wychodzą z mody od kilku sezonów. Niezależnie od gustu należy jednak pamiętać, żeby dobierać wielkość, masywność i ilość mebli dopasować do rozmiaru ogrodu, ponieważ ich zbyt duże nagromadzenie na małej przestrzeni może wywołać efekt estetyczny odwrotny do zamierzonego.

Podsumowując, umeblowanie ogrodu nie jest sprawą tak prostą, jak pozornie się wydaje, jednak rozsądne zaplanowanie przestrzeni w połączeniu z rozsądnym doborem elementów użytkowych gwarantują pełny sukces.Jednocześnie rozbudowana oferta sklepów sprawia, że można bez trudności dobrać meble, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.