Męskie torebki podbijają serca

Sprzedaż męskich akcesoriów do ubioru w ostatnim czasie znacznie wzrosła. Także męskie torebki sprzedają się świetnie. Według raportów Euromonito, firmy zajmującej się badaniem rynków, 20% rynku luksusowych torebek zajmują wersje dla panów. Oznacza to wzrost w sprzedaży o około 4%, co z kolei wskazuje na fakt, że panowie znacznie chętniej wydają teraz pieniądze na designerskie akcesoria.

Jednak eksperci rynkowi nie są tym zaskoczeni. Bowiem projektanci dokładają wielu starań, aby ich produkty były najwyższej klasy i odpowiadały najnowszym trendom. Jak widać, to się opłaca. W minionych latach mężczyźni decydując się na zakup torebki myśleli raczej o ich funkcjonalności. Dziś niejednokrotnie przekonuje ich kolor czy forma. Wybór natomiast jest bardzo szeroki ? od fioletowych wzorów po klasyczne skórzane wyroby.

Niestety, po drugiej stronie medalu są też rosnące ceny torebek. Nie mają one jednak za wiele wspólnego ze zwiększonym zainteresowaniem tymi produktami. Wynikają z rosnących cen materiałów, z których torebki są wyrabiane. Spore zamieszanie wywołuje drożenie skóry z powodu niedoboru bydła w Stanach Zjednoczonych.

Niemniej, mężczyźni najwyraźniej docenili wreszcie jak piękne są torebki np. od Diora?