Odkurzacze piorące ? zapomnij o zabrudzonych dywanach i tapicerce!

odkurzacz piorącyKażdy, kto ma w domu dywany i wykładziny, a także tapicerowane meble, na pewno wie, że wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby powstała na nich brzydka plama. W sklepach można znaleźć wprawdzie wiele środków przeznaczonych do miejscowego usuwania zanieczyszczeń, ale nie są one w stanie poradzić sobie z nimi tak skutecznie jak odkurzacze piorące.

Dzisiaj w sprzedaży dostępnych jest wiele odkurzaczy piorących ? to nie tylko te przeznaczone do użytku profesjonalnego, ale również wiele modele, które sprawdzą się w utrzymaniu czystości w domu. Jeżeli również myślisz zakupie takiego właśnie sprzętu, sprawdź razem z nami, jak wybrać taki model, który będzie dla ciebie perfekcyjny pod każdym względem.

Jak działa odkurzacz piorący?

Pranie z odkurzaczami piorącymi jest tak skuteczne, ponieważ wykorzystują one przede wszystkim technikę prania ekstrakcyjnego. Na początku nawierzchnia musi być dokładnie odkurzona, następnie spryskuje się ją detergentem, tak zwanym presprayem, który rozpuszcza zabrudzenia, po kilkuminutowej przerwie można rozpocząć pranie dywanu ? zabrudzenia są wtedy wypłukiwane razem z detergentem, odsysane i umieszczane w pojemniku w odkurzaczu, który po zakończeniu pracy należy opróżnić.

Wszechstronny pomocnik domowy

Odkurzacze piorące przeznaczone do użytku domowego to naprawdę wszechstronne urządzenia. Większość modeli nie tylko potrafi prać dywany, wykładziny i tapicerki meblowe i samochodowe, ale również można korzystać z nich jak ze zwykłych odkurzaczy ? do odkurzania na sucho oraz zbierania zanieczyszczeń na mokro. W ten sposób jedno wielofunkcyjne urządzenie pomoże w utrzymaniu w czystości podłóg i tekstyliów w całym domu.

Doskonałe także dla alergików

Jako że w odkurzaczach piorących woda stanowi czynnik filtrujący zanieczyszczenia, są one również skuteczniejsze od zwykłych odkurzaczy workowych i bezworkowych. Zabrudzenia pozostają wówczas w pojemniku z wodą, a zastosowane dodatkowe filtry, w tym HEPA, czyli najbardziej wydajne filtry stosowane w dezynfekcji powietrza, potrafią zatrzymać nawet do 99,95% zanieczyszczeń, w tym alergeny, bakterie, pierwotniaki, a nawet niektóre wirusy. To powoduje, że odkurzacze piorące mogą być też świetnym pomysłem dla osób z alergiami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przede wszystkim do użytku domowego warto wybrać odkurzacz wodny wielofunkcyjny ? nie tylko piorący, ale również pozwalający na odkurzanie na sucho i mokro. Wtedy jeden wydatek zastąpi dwa. Warto też zwrócić uwagę na wielkość pojemników na wodę ? im będą większe, tym rzadziej trzeba będzie wymieniać wodę na świeżą. Odkurzacz powinien charakteryzować się także wysoką sprawnością, powinien być wyposażony w wysokiej klasy filtry wylotowe ? najlepsze to HEPA, a także powinien mieć w zestawie pełną gamę dodatkowych akcesoriów, aby można było używać go do wielu prac.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o odkurzaczach piorących i przejrzeć różne rekomendowane modele, pomoże ci w tym serwis internetowy Idealny Odkurzacz, który całkowicie poświęcony jest tematyce odkurzaczy.

artykuł sponsorowany