Olejki do twarzy. Nowy wymiar pielęgnacji skóry twarzy!

olejki do twarzyOlejki do twarzy to kosmetyki, które są alternatywą dla kremów. Wiele kobiet, które doświadczyło działania olejków zdecydowanie poleca je do codziennej pielęgnacji cery bardziej niż stosowanie kremów. Dzieje się tak dlatego, że oleje mają niezwykle drogocenny wpływ na skórę. Przeczytaj ten artykuł i poznaj wpływ olejków na cerę oraz wybierz najlepszy dla Twoich potrzeb!
Na czym polega stosowanie olejków do twarzy?

Olejek do twarzy to kosmetyk zbliżony do kremu. Co prawda różni się konsystencją i sposobem aplikowania, ale ma takie samo zastosowanie. Jego celem jest pielęgnacja skóry pod kątem nawilżenia i kompleksowego odżywienia. Dobre kremy, bogate w olejki, można postawić na równi z olejkami, ale mimo wszystko to olejki, jak wskazuje nazwa mają ich więcej, ponieważ zwyczajnie się z nich składają. Olejki do twarzy można aplikować rano, jak i wieczorem. Doskonale sprawdzają się pod makijażem oraz pomagają w regeneracji skóry w nocy. Można powiedzieć, że olejek to kosmetyk na kształt kremu, ale o zdecydowanie bardziej intensywnym działaniu.

Zalety olejkowej pielęgnacji:
 • skóra jest kompleksowo odżywiona
 • gwarancja nieustępującego nawilżania cery
 • łatwość i wygoda w stosowaniu
 • wydajność produktu
 • ustabilizowanie wydzielania sebum przy cerze mieszanej i tłustej
 • wzmocnienie naskórka i płaszcza hydro-lipidowego przy cerze suchej
 • eliminacja problematyki skóry wrażliwej
 • doskonała podstawa pod makijaż
 • promienność cery, jakiej nie daje żaden inny kosmetyk
 • możliwość stosowania w każdym wieku
 • wyrównanie kolorytu skóry
Dopasuj olejek do potrzeb skóry!

Dobroczynne działanie olejków doświadczysz tylko wówczas, gdy dobierzesz jego rodzaj odpowiednio do potrzeb Twojej skóry. Jeśli masz skórę suchą, pamiętaj, że musisz zadbać o jej nawilżenie, ale też odbudowę naskórka i płaszcza hydro-lipidowego, który gdy będzie prawidłowo funkcjonował zatrzyma dostarczaną w struktury skóry wodę. Wówczas wybierz olejek, który w swoim składzie posiada wyciąg z kwiatu różu, owocu pomarańczy, lawendy, geranium, jaśminu, majeranku, rozmarynu i marakui.

Wiele osób ze skórą mieszaną lub tłustą myśli, że olejkowa pielęgnacja to ostatnia rzecz, jaką powinny zagwarantować twarzy. Przeciwnie – aplikowanie olejków pomoże unormować pracę gruczołów łojowych, na skutek czego zmniejszy się ilość wydzielanego przez nich sebum. Dzięki temu skóra nie będzie się aż tak bardzo przetłuszczała, świeciła i zmniejszy się ilość zanieczyszczeń. Do typu skóry mieszanej lub tłustej wybierz olejek z oregano, palczatką cytrynową, lawendą, trawą cytrynową, goździkiem, melisą, rozmarynem i rumiankiem. Dobrej jakości olejki ze skoncentrowanymi wyciągami znajdziesz w ofercie olejków do twarzy L?Oreal Paris Nutri Gold.

Jak stosować olejki?

Aplikacja olejków nieco różni się od nakładania kremu na twarz. Otóż dobrej jakości olejki wyposażone są w pipetkę, która pozwala naniesienie olejku kroplami. Wystarczy, że dwie lub trzy krople naniesiesz na opuszki palców, a następnie punktowo dotkniesz nimi cery, wmasowując delikatnie olejek w skórę. Kosmetyk ten szybko się wchłania, pozostawiając skórę promienną, nawilżoną i odżywioną. Nie musisz się martwić, że skóra będzie tłusta od olejku, ponieważ szybko się wchłania odżywiając skórę od wewnątrz, a od zewnątrz ją upiększa! Już jednorazowa aplikacja olejku pozwala dostrzec zadowalające zmiany na skórze, a regularne jego stosowanie jest gwarancją zdrowej i pięknej skóry bez względu na jej problematykę, która wynika z jej typu i rodzaju!

<